Strona Główna » Ogólnie » Trwa Salon Maturzystów Perspektywy 2010

Od rana przy ul. Mikołajczyka 16 w Opolu trwa Salon Maturzystów Perspektywy 2010, który cieszy się sporym zainteresowaniem. Do budynku Politechniki Opolskiej przybyły dzisiaj tłumy przyszłych maturzystów, by zaczerpnąć informacji dotyczących matur, przedmiotów jakie warto zdawać i by zapoznać się z kierunkami oferowanymi przez uczelnie, które prezentowały je na specjalnie przygotowanych stoiskach.

Uczelnie przygotowały na ten dzień nie tylko liczne ulotki oraz informatory, ale oddelegowały również specjalistów oraz studentki i studentów, którzy odpowiadali na pytania zadawane przez przyszłych maturzystów. Studentki i studenci chętnie opowiadali o swoich uczelniach, mówili o zaletach i korzyściach wynikających ze studiowania wybranych kierunków. Oprócz pytań związanych z przedmiotami, jakie pojawiają się na studiach, równie chętnie pytano o stypendia, jak i dodatkowe zajęcia oferowane przez uczelnie.

Oprócz uczelni z Opola, pojawiły się również stoiska Wyższej Szkoły Filologicznej we Wrocławiu, Politechniki Wrocławskiej, Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach, Górnośląskiej Wyższej Szkoły Handlowej im. W. Korfantego w Katowicach oraz Szkoły Morskiej w Gdyni.
 
Tego dnia również zupełnie swobodnie porozmawiać można było z ekspertami z OKE, którzy udzielali odpowiedzi na nurtujące maturzystów pytania. Przestrzegali oni przed najczęściej pojawiającymi się na maturze błędami, jednocześnie próbowali uspokoić niektórych zbyt przestraszonych i zdenerwowanych licealistów, którzy już dzisiaj czują stres związany z tym ważnym egzaminem, jakim jest matura.

Czas goni, o czym przypominają maturzystom nie tylko nauczyciele, ale również rodzice. Niektórzy pojawili się dzisiaj w Opolu, by razem ze swoimi pociechami uspokoić nieco nerwy. Zaopatrzeni w ulotki, informatory o uczelniach, jak i egzaminie maturalnym opuszczali budynek Politechniki ze sporą porcją dodatkowej wiedzy.

Maturzyści czasu na podjęcie decyzji o tym, jakie przedmioty będą zdawać na maturze w 2011 roku mają niewiele – do 30 września muszą podjąć tę ważną decyzję, gdyż do tego terminu należy złożyć deklaracje. Oprócz przedmiotów obowiązkowych, należy również zadeklarować przedmioty dodatkowe. Najczęściej wybierane są przedmioty humanistyczne, gdyż, jak twierdzi wielu uczni, są one łatwiejsze.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039