Strona Główna » Koncerty, Ogólnie » Koncert zespołu Złe Psy

Już dziś w opolskim MOK'u wystąpi zespół Złe Psy – część dochodu z koncertu zostanie przeznaczona na rzecz miejskiego schroniska dla zwierząt w Opolu.

ZŁE PSY  to grupa gitarzysty  Andrzeja Nowaka – założyciela legendarnego zespołu TSA.  Lider zafascynowany od wielu lat Ameryką, bluesem i motocyklami, oprócz heavy metalowego TSA, zawsze chciał stworzyć zespół grający muzykę ,,pełną kurzu amerykańskich autostrad i pomruku motocykla Harley-Davidson". Po latach muzycznej kariery z TSA (którego jest do dzisiaj filarem), występach u boku największych gwiazd polskiego rocka i w wielu muzycznych projektach, od 1999 roku występuje ze swoją nową grupą – ZŁE PSY. Swoimi korzeniami muzyka ZŁYCH PSÓW sięga aż do wartkich nurtów Misissipi i bezdroży USA, które Andrzej dotknął własną stopą, mieszkając przez lata w Stanach.

Kariera zespołu związana była od początku ze światem motocykli i psami rasy pitbull, w których Andrzej jest zakochany od lat. Ma to swoje potwierdzenie w nazwie zespołu i muzyce. Pierwsze koncerty ZŁYCH PSÓW miały miejsce na licznie organizowanych w Polsce zlotach motocyklowych, gdzie spotykały się zawsze z entuzjastycznym przyjęciem publiczności. Grupa stała się znana w całym kraju, a jej twórczością zainteresowała się wytwórnia płytowa Metal Mind Productions, czego rezultatem było wydanie w 2003 roku pierwszego CD ZŁYCH PSÓW – ,,FOREVER". Po jej wydaniu zainteresowanie grupą wzrosło, a płyta znikała ze sklepów – otrzymując bardzo dobre recenzje w fachowej prasie (,,Metal Hammer", ,,Teraz Rock"). W latach 2004-2007 ZŁE PSY ograniczyły działalność koncertową z powodu zaangażowania Andrzeja Nowaka w przygotowanie nowej płyty TSA ,,Proceder" i trasy koncertowe promujące album.

W bieżącym roku ZŁE PSY wracają do życia koncertowego w nowym, sensacyjnym składzie (m.in. z Markiem Kapłonem – perkusistą TSA!) i z premierowymi kompozycjami, autorstwa Andrzeja Nowaka. Grupa przygotowuje obecnie materiał na kolejną płytę. Koncert ZŁYCH PSÓW po prostu trzeba zobaczyć ,,na żywo", gdyż zespół jest szalenie widowiskowy, a sceniczny magnetyzm lidera to ogromny jego atut.

Rozpoznawalny sound perkusji Marka Kapłona, charakterystyczne brzmienie gitar Andrzeja Nowaka i Jacka Kasprzyka oraz crossowy bas Pawła Nafusa, tworzą niepowtarzalny styl grupy – który Andrzej nazywa ,,pitbull rockiem". Część programu każdego koncertu ZŁYCH PSÓW, to swego rodzaju hołd dla ,,ojca polskiego blues-rocka" – Tadeusza Nalepy, z którym Andrzej i Marek nagrali w latach 80-tych znakomite płyty. ZŁE PSY stały się już dziś rozpoznawalną marką i śmiało można powiedzieć, że nazwę i nagrania grupy zna każdy miłośnik bluesa, rock and rolla i motocykli.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039