Strona Główna » Ogólnie » Akademickie Mistrzostwa Polski w Pisaniu Polemik

Do 3 listopada zgłaszać można swoje prace na Akademickie Mistrzostwa Polski w Pisaniu Polemik, które organizuje Fundacja Fundusz Pomocy Studentom we współpracy z Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Parlamentem Studentów RP.

Na czym polegają Mistrzostwa?

Zadaniem uczestników jest napisanie polemiki do jednego z sześciu tekstów wyjściowych:

   1. Studia doktoranckie – pole do uporządkowania
   2. Student i uczelnia – skazani na konflikt?
   3. Uczelnia jak supermarket?
   4. Konkurencja w służbie jakości kształcenia
   5. Jak dzieci we mgle.
   6. Student między młotem korporacjonizmu a kowadłem etatyzmu, ale znieczulony "bezpłatnością"

Długość polemiki nie ma wpływu na ocenę pracy, ale musi mieścić się w przedziale od 2000 do 10000 znaków licząc ze spacjami (od około 3/4 strony do 3 stron).
Zgłoszone prace powinny mieć charakter autorski i prezentować osobisty pogląd autora. Nie mogą zawierać fragmentów innych prac bez podania źródła. Nie można robić przypisów. Ewentualne informacje o źródłach danych i cytatów należy podawać w nawiasach w ramach tekstu.

To nie jest zabawa na wymyślonych przykładach. Tu chodzi o aktualne i kluczowe problemy, o osobiste przekonania studentów i doktorantów.
Tematem Konfrontacji 2010 są kierunki strategicznych zmian w szkolnictwie wyższym. O napisanie tekstów wyjściowych poprosiliśmy autorów znanych z wyrazistych lub kontrowersyjnych poglądów.

Polemika musi odnosić się bezpośrednio do tekstów zamieszczonych na stronie www.konfrontacje.edu.pl, a nie do ich zapowiedzi, reklam, omówień lub innych tekstów tych autorów. Nie można polemizować ze wszystkimi lub kilkoma tekstami w ramach jednej zgłoszonej pracy. Każda polemika musi mieć tytuł lub tytuł i podtytuł.

Jedynym sposobem przesyłania prac jest formularz umieszczony na tej stronie. Zalecamy wcześniejsze przygotowanie polemiki w edytorze tekstu, a następnie przeklejenie jej do formularza.

Można zgłosić więcej niż jedną polemikę, ale każda musi dotyczyć innego tekstu wyjściowego (a więc maksymalnie sześć prac).
W jury konkursu zasiądą wykładowcy z wydziałów prawa i dziennikarstwa nie biorący udziału w pracach nad żadną z opublikowanych strategii lub założeń do strategii zmian w szkolnictwie wyższym.

Ostatni moment na zgłoszenie pracy do 3 listopada br., godzina 23.59.

Zwycięzcy Mistrzostw

Autorzy najlepszych polemik otrzymają tytuły Mistrza oraz pierwszego i drugiego Wicemistrza Polski. Całość lub fragmenty ich prac znajdą się w wydawnictwie książkowym, które będzie stanowiło  głos studentów i doktorantów w procesie tworzenia strategii rozwoju szkolnictwa wyższego.
Opinie wyrażone w polemikach znajdą się również w Raporcie, który trafi do posłów, senatorów, przedstawicieli rządu i innych osób odpowiedzialnych za strategię rozwoju szkolnictwa wyższego.
Nagrody rzeczowe (m.in. laptop i netbook) oraz dyplomy zostaną wręczone podczas uroczystej gali Nagród Środowiska Studenckiego w Warszawie w listopadzie br.

źródło: www.konfrontacje.edu.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039