Strona Główna » Koncerty, Ogólnie, Wydarzenie » Magda Umer w Filharmonii Opolskiej

30 października w Filharmonii Opolskiej wystąpi Magda Umer. Recital promuję nową, długo oczekiwaną płytę pt. ”Noce i sny”, której premiera planowana jest na jesień 2010 r.

Tak na ten temat mówi Magda Umer: "Kiedy zaproponowano mi nagranie płyty – przede wszystkim byłam zdumiona. Ale kiedy powiedziano, że mogę zaśpiewać co tylko chcę, pomyślałam, że mam szansę spełnić moje marzenie i wykonać piosenki szczególnie bliskie mojemu sercu i ważne na tym "listopadowym" etapie życia. Będą to utwory smutne ale piękne. Gdybym musiała powiedzieć o tej płycie jedno zdanie, to powiedziałabym, że jest to listopadowa opowieść o listopadowym życiu listopadowej kobiety. A gdyby ktoś zapytał do czego jest mi ona potrzebna? – odpowiedziałabym – do szczęścia i do nieszczęścia. A największym moim marzeniem jest, aby do szczęścia i do nieszczęścia była potrzebna również moim słuchaczom."

Magda Umer jest mistrzynią nastroju, wciąga słuchacza bez reszty w swoją śpiewającą opowieść. Tak o niej mówiła Agnieszka Osiecka
"Od dawna wiedziałam, że istnieje na świecie stworzenie zielonookie jak Magda Umer. (…) Szepcząc swym ekspresjonistycznym szeptem i świdrując seledynowym spojrzeniem, Magda potrafi wywołać u publiczności – zarówno młodej, rozwichrzonej, jak i całkiem dorosłej – skupienie graniczące niemal z hipnozą. Miałam do czynienia z wieloma wykonawcami i wiem, że tego daru nikt inny nie posiadł. (…)Ona właściwie nie śpiewa gardłem. Ona śpiewa duszą."

I Krystyna Janda:
"Magda śpiewa prawdziwie. To znaczy dźwięk, który się z niej wydobywa jest prawdziwy. Jest taka harmonia miedzy tym co myśli, co czuje, co zdecydowała wyrazić – a tym co widzimy i słyszymy."

Magda Umer występuje z pianistą – Wojciechem Borkowskim i kwartetem smyczkowym.

 
Miejsce: Filharmonia Opolska, Sala koncertowa
Bilety 50 zł

 

 

źródło: www.filharmonia.opole.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039