Strona Główna » Koncerty, Ogólnie, Wydarzenie » Koncert PROLETARYAT i gościnnie Insekt w comeIn

PROLETARYAT to jeden z klasyków polskiego rocka, to jeden z najlepszych zespołów "drugiego pokolenia" polskiej sceny rockowej. To zespół, który w oryginalny sposób połączyła punk rock z metalem tworząc nową, oryginalną muzyczną jakość. Dzięki zaangażowanym tekstom, o których ich autor i wokalista mówi: "Nasze utwory są jak lustra, w których odbija się nasza rzeczywistość", grupa przez wielu uznawana jest za "głos pokolenia okresu przemian lat 80-tych i 90-tych".

PROLETARYAT powstał pod koniec 1987 roku w Pabianicach. W rok później niezależna wytwórnia Kaszana Warsaw Factory wydała ich kasetę "Revolt", którą przyciągnęli uwagę muzycznej branży. W 1989 roku wystąpili na festiwalu w Jarocinie, gdzie zgarnęli trzy główne nagrody ? publiczności, dziennikarzy i organizatorów. W latach 1990-91 ukazały się dwa doskonale przyjęte przez wszystkich albumy: "Proletariat" i czerwony "Proletariat". Właśnie te płyty, zawarty na nich bezkompromisowy przekaz i dziesiątki energetycznych koncertów zapewniły grupie miejsce w ścisłej czołówce polskiej sceny rockowej. Kolejne albumy: "Czarne szeregi" (1993), "IV" (1994), "Zuum" (1996) oraz "Made in USA" (1999) prezentowały coraz to nowe artystyczne oblicza zespołu. Każdy z nich zawierał inną stylistycznie i brzmieniowo muzykę, co budziło kontrowersje wśród fanów, ale nie miało większego wpływu na ich pozycję i popularność. Dzisiaj, mimo że są już żywą legendą, nic nie stracili ze swej witalności, o czym świadczą ich dwa albumy koncertowe, kompilacja "The Best of Proletaryat" oraz ostatni album "Recycling".

PROLETARYAT przez ostatnie lata był trochę mniej "widoczny", a mimo to na ich koncerty nadal przychodzą tłumy. PROLETARYAT to doskonała, powszechnie rozpoznawalna marka, to synonim prawdziwego, "siarczystego" rocka, w którym brzmienie gitar jest równie ważne jak treści zawarte w ich tekstach.

Obecnie zespół intensywnie koncertuje i swoją nową płytę, która ukazała się 24 września b.r. nakładem Universal Music Polska.

Skład:
Tomasz Olejnik (vocal)
Wiktor Daraszkiewicz (gitary)
Dariusz Kacprzak (bass)
Robert Hajduk (perkusja)

Jako support tak wielkiej gwiazdy wystąpi zespół INSEKT

Zespół Insekt powstał w Tychach w 2001 roku. W trakcie swojej działalności brał udział w wielu przeglądach i festiwalach m.in. : "Sala prób" Pawłowice 2005/2006 – I miejsce, laureat małej sceny "Slot-Art" festiwal 2005, uczestniczył w finale eliminacji "Małej Sceny" Jarocin 2009 oraz "MajMusic" 2010. Zespół obecnie pracuje nad promocją swojej płyty EP oraz jesienną trasą koncertowa po południowej Polsce. W trakcie swoich koncertów zespół nie pozostawia na publiczności suchej nitki oraz wątpliwości, że polskie teksty pasują do muzyki. W telegraficznym skrócie : Insekt to energetyczne, hałasliwe i melodyjne trio, grające głośno, szybko i o miłości!!

Miejsce: Klub Artystyczny comeIn
Data: 30 październik 2010
start: 20:00
wjazd: 23 zł (przedsprzedaż), 30 zł (w dniu koncertu)
Bilety do kupienia w klubie, sieci sprzedaży Ticketpro lub online


źródło: comeIn

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039