Strona Główna » Ogólnie » Bookcrossing w Opolu

Bookcrossing, czyli krążące książki, funkcjonują w Polsce od 2003 roku. Celem jest popularyzowanie czytelnictwa za pomocą darmowych książek bez zbędnych kart bibliotecznych, zapisów czy konkretnej siedziby.

Idea bookcrossingu
Bookcrossing narodził się w 2001 roku w Stanach Zjednoczonych i szybko opanował cały świat. Zadanie było proste – przeczytane książki pozostawiane były w miejscach publicznych m.in. w parku na ławce , metrze. Z biegiem czasu do akcji tej przyłączyły się teatry, kawiarnie oraz galerie, przygotowując dla fanów tej nowej dziedziny specjalne regały, pułki czy stoliki. Po przeczytaniu książki należało ją umieścić w jednym z przez siebie wybranych miejsc, tak, by mogła trafić do kolejnej osoby.

Książki za darmochę
Bookcrossing popularny jest w szczególności wśród studentów – daje możliwość dotarcia do dawno zapomnianych pozycji, czy niskonakładowych publikacji. Plusów można doszukać się w jeszcze jednym punkcie – pozostawione książki można czytać zupełnie za darmo, bez opłat i kaucji. Krążące książki pomagają również nawiązać nowe kontakty i znajomości. Podczas spotkań wymienić można się własnymi spostrzeżeniami lub polecić komuś przez nas przeczytaną książkę.

Bookcrossing to nie tylko ławki w parkach, czy regały w kawiarniach. To również portale internetowe, które oferują swój asortyment coraz szerszemu gronu studentów i pasjonatom sztuki czytania.

Krążące książki w Opolu
W Opolu do akcji przyłączyła się kafeteria „Book A Coffee”. Zachęcamy wszystkich opolskich studentów do pozostawiania w niej swoich książek, gdyż te dla jednych zupełnie bezwartościowe, mogą być dla innych cennym skarbem, którego na próżno szukano w bibliotekach.

Również na 2 piętrze Colegium Maius przy pl. Kopernika czekają na chętnych książki, czasopisma oraz płyty DVD.

Uwolnij swoje książki i nie pozwól by zjadł je kurz!

Jeśli znasz inne miejsca, gdzie pozostawić można swoje książki – wyślij nam maila na: biuro@studiujwopolu.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039