Strona Główna » Koncerty, Wydarzenie » Koncert Acid Drinkers

ACID DRINKERS jest jednym z  najlepszych i najbardziej widowiskowych zespołów thrash metalowym w Polsce. Jego popularność wyszła daleko poza scenę stricte metalową. W swojej historii KWASOŻŁOPY zagrali ponad 500 koncertów.  Poprzedzali w naszym kraju występy m.in. DEEP PURPLE, MEGADETH, BRUCE`A DICKINSONA, SEPULTURY, PARADISE LOST, SLAYERA a na ich płytach wśród gości znaleźć można Edytę Bartosiewicz, Kazika Staszewskiego, Tomka Lipnickiego z Illusion, Patrycję Kosiarkiewicz i Grzegorza Skawińskiego. ACID DRINKERS są zdobywcami FRYDERYKA 1998, 2000, 2004, 2009 w kategorii hard&heavy, a także Złotego Bączka za rok 1998 i 2007 – nagrody II PR TVP w kategorii najlepszego zespołu. Ponadto zostali oni uznani za jeden z pięciu najlepszych zespołów lat 90-tych przez dziennikarzy oraz czytelników miesięcznika TYLKO ROCK (wspólnie z Hey, Kazikiem Staszewskim, Edytą Bartosiewicz i O.N.A.)

W Opolu Acid Drinkers cieszy się niesłabnącą sympatią wielu fanów. Podczas koncertu usłyszymy materiał z najnowszej płyty Acid Drinkers „Fishdick Zwei – The Dick Is Rising Again”.  Album jest kontynuacją wydanego w 1994 roku „Fishdick”, na którym znalazły się przeróbki utworów innych wykonawców. Tym razem zespół  proponuje nowe aranżacje kompozycji takich artystów jak Red Hot Chili Peppers, Metallica, Slayer, Frank Sinatra czy Donna Summer. Zapowiedzią płyty był teledysk do piosenki  „Love Shack” z repertuaru The B 52’s, w którym gościnnie zaśpiewała Ania Brachaczek z zespołu Biff. Wśród zaproszonych do udziału w płycie gości był także Czesław Mozil.
Zespół MOUGA powstał w 2005 roku w Tarnowskich Górach. Obecnie w jego skład wchodzą: Mateusz Konieczny (wokale, gitara), Marcin Misdzioł (bas), Sebastian Brzuszczak (bębny) i Adam Kurda (gitary). Grupa bardzo szybko zdobyła renomę w środowisku miłośników ciężkich brzmień i została określona jednym z najbardziej interesujących zjawisk śląskiej sceny metalowej, odmienne spojrzenie na dotychczasową muzyczną rzeczywistość. Jej brzmienie można zdefiniować jako interesującą, świeżą i energiczną, pełną klimatu, wybuchową mieszankę stylów oscylujących wokół nowoczesnego metalu, alternatywy i melodyjnego hardcore’u. W 2007 roku, zespół w ramach promocji swojej ep-ki: „Mescaline”, zagrał ok.40 koncertów w kraju i za granicą, dzięki czemu szybko zdobył uznanie, z uwagi na niepowtarzalny styl oraz widowiskowe, pełne energii występy. Kolejno zajmował zaszczytne pierwsze miejsca na największych polskich festiwalach – RNR Festival 2007, Rock bez Igły,itp. W połowie 2008 roku, w studio MAQ Records grupa zarejestrowała materiał na swój debiutancki album „The God & Devil’s Schnapps”. Produkcją zajął się Jarosław Toifl. W 2009 podpisano kontrakt z wytwórnią MYSTIC Production . Polska premiera krążka miała miejsce 16.11.2009. W kwietniu 2010r., płyta trafiła również do sprzedaży w większości krajów europejskich. Wraz z europejską premierą, zespół rusza w trasę promującą wydawnictwo.

Miejsce: Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, ul. Piastowska 14A, 45-082 Opole
BILETY: 33 pln (przedsprzedaż), 40 pln (w dniu koncertu)
źródło: www.mok.opole.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039