Strona Główna » Koncerty, Wydarzenie » Natural Dread Killaz

Zespół powstał w 2004 roku z inicjatywy braci: PaXona i Mesajaha. Obecnie, dodatkowo formację wzbogaca wokalnie Yanaz. Twórczość prezentowana przez Natural Dread Killaz nie poddaje się wszelkim klasyfikacjom i szufladkowaniu. Chłopaki skrzętnie miksują reggae, dancehall, dub, ragga i hip hop. I trzeba przyznać że robią to w iście wybuchowym stylu, nawiązując do nurtu nowoczesnego, tanecznego raggae, tworzonego m.in. przez takich artystów jak Mad Prefessor czy Zion Train.
Mimo iż w swoim dorobku płytowym mogą pochwalić się jednym krążkiem „Naturalnie” , wydanym w maju 2005 roku przez Blend Records, to właśnie dzięki nim, muzyka nabiera świeżości, rozpędu i nowoczesnego brzmienia. Każdy kto choć raz uczestniczył w show jakie funduje NDK z pewnością wie że zespół słynie z niebywale żywiołowych i energetycznych występów. W muzyce z pewnością odkrywają nowe kierunki, ale i z pokorą, respektem spoglądają w przeszłość i nie zapominają o jamajskich korzeniach gatunku.
Na początku kariery, ich debiutancki krążek okrzyknięty został wydarzeniem roku na polskiej scenie reggae/dancehall. Warto dodać że album promował teledysk do utworu „Biba”, zrealizowany przez wrocławską filmowa Grupę 13, która zaprosiła NDK do obrazu „Raptowne realia”. Premierowy krążek wokalnie wzbogaciła także Natty, która dodała brzmienia w stylistyce rnb i soul.
Premierowy krążek wokalnie wzbogaciła także Natty, która dodała brzmienia w stylistyce rnb i soul.
Moc i przebojowość jaką mają w sobie popularni Naturalsi pozwoliła im na występy z takimi artystami jak KASTA, WWO, Soundkail czy Indios Bravos. Ponadto grupa zagościła na najważniejszych imprezach muzycznych, nie tylko w Polsce, ale w Europie. Koncertowali m.in. na One Love Sound Fest 2006- 2007, XIII Przystanku Woodstock w Kostrzynie n/Odrą czy Ostróda Reggae Festivalu.

Miejsce: Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, ul. Piastowska 14A, 45-082 Opole
BILETY: 18 pln (przedsprzedaż) 23 pln (w dniu koncertu)
źródło: www.mok.opole.pl

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039