Strona Główna » Koncerty, Ogólnie, Wydarzenie » Koncert Tymon & The Transistors, Kobiety, Homosapiens

„Strzały z Biodra“ to trasa kultowych zespołów organizowana przez wytwórnie BIODRO RECORDS. 

Na jednej scenie spotkają się trzy niekonwencjonalne zespoły: Tymon Tymański & The Transistors, Kobiety i Homosapiens.ORDS.  

 O wytwórni : Biodro Records to najbardziej znana trójmiejska wytwórnia płytowa. Założona na początku 1998 roku przez Andrzeja Maroszka, Darka Dikti, Bartka Szmita i Tymona Tymańskiego  zainaugurowała działalność wydaniem głośnej płyty KUR pt. "P.O.L.O.V.I.R.U.S.  

 Trzy w jednym – to będzie prawdziwa uczta dla fanów alternatywnych brzmień!

 Tymon Tymański, twórca zespołów i niesztampowej muzyki. Doceniany za niekonwencjonalne podejście do muzyki i cięte teksty. Z założonym przez siebie zespołem The Transistors na-grał trzy głośne płyty. Ostatnia „Bigos Heart” została nagrodzona Fryderykiem 2009 w kategorii muzyka alternatywna. Tymon Tymański jest jednym z najbardziej aktywnych artystów. Włącza się w produkcje filmowe, prowadzi programy w radiu i TV, pisze do gazet, a teraz pracuje nad nową płytą nagrywaną z mnichami buddyjskimi.  www.myspace.com/tymonandthetransistors

Zespół Kobiety cechuje łączenie rockowej awangardy z elementami muzyki popularnej, której brzmień można posłuchać na trzech płytach grupy. Największy sukces zespół odniósł po wy-daniu ostatniego krążka pt. Amnestia, który przyniósł bardzo duże uznanie krytyków i publiczności, w tym nominację do Paszportów Polityki 2007 w kategorii Muzyka Popularna. W tym roku zespół planuje nagrać nową płytę. Materiał z najnowszego krążka można usłyszeć podczas trasy koncertowej :Strzał z biodra.

Homosapiens nazywany jest w środowisku muzycznym najstarszym zespołem alternatywnym. Zespół nagrał dwie doskonałe płyty. Pierwsza – krążek The Wheel zebrał bardzo dobre recenzje krytyków, a magazyn Tylko Rock wyróżnił go nagrodą za debiut roku. Zespół również doceniony poza granicami Polski – podczas festiwalu Jacka Danielsa w Grecji, gdzie wygrał główną nagrodę. Jednak świetne przyjęcie zespołu nie uchroniło go przed rozpadem. Jednak teraz Homosapiens wracają na scenę z nową siłą i jeszcze ka-wałkami. Zespół jest właśnie w trakcie nagrywania nowej płyty, która premierę będzie miała jesienią tego roku. Płyta powstaje w studiach wtórni Biodro Records.

Data: 05.11.2010
Godzina:20:00
Bilety: BILETY: 20 pln (przedsprzedaż ) / 25 pln (w dniu koncertu)
Miejsce: Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, ul. Piastowska 14A

źródło: www.mok.opole.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039