Strona Główna » Koncerty, Wydarzenie » Borys Somerschaf w Opolu

Borys Somerschaf

Najpiękniejsze romanse rosyjskie i cygańskie

 

Od kilku lat z ogromnym powodzeniem Borys Somerschaf wykonuje romanse rosyjskie, które entuzjastycznie przyjmowane są przez publiczność. Wynika to nie tylko z odpowiedniego doboru repertuaru , ale przede wszystkim z wyjątkowej interpretacji utworów przez Artystę, interpretacji pełnej wzruszeń i różnorodnych nastrojów.

Borys Somerschaf - Rosjanin z urodzenia – jak rzadko kto, czuje ducha tego nieco nostalgicznego w nastroju gatunku pieśni. W jego repertuarze znajdują się romanse powstałe w połowie XIX wieku i w okresie międzywojennym XX wieku. Wiele z nich: Dwie gitary, Jamszczik, nie popędzaj koni, Mileńkij ty moj czy Uchyl furtkę, miła- są dobrze znane publiczności, pobudzając ją do żywego współudziału w ich wykonaniu. 

Podczas swoich występów Borys Somerschaf znakomicie panuje nad publicznością, umiejętnie tonując bądź podsycając nastrój. Kilkoma porywającymi taktami potrafi wyzwolić aktywność słuchaczy, by już za chwilę skłonić ją do słuchania w pełnym skupieniu i zadumie. Wszystko to sprawia, że każde spotkanie z romansami rosyjskimi pozostaje na długo w pamięci słuchaczy, a jego uczestnicy z niecierpliwością czekają na następne. Borys Somerschaf występuje z towarzyszeniem zespołu w składzie: Jakub Niedoborek –gitara, Sergij Fendak – skrzypce, Paweł Sójka – akordeon, Włodek Wargocki – kontrabas.

BORYS SOMERSCHAF – urodzony w 1968r. w Moskwie. Kształcił się w Konserwatorium im. P. Czajkowskiego w Moskwie na wydziale dyrygentury chóralnej . W latach 1991-1996 studiował w Akademii Muzycznej im. F. Chopina w Warszawie.
W latach 1992-1997 był dyrygentem i kierownikiem artystycznym Zespołu Wokalnego "In Corpore" w Lublinie.
Borys Somerschaf jest autorem muzyki do filmów, seriali TV, a także spektakli teatralnych. Współpracował z Warszawską Operą Kameralną i Chórem Kameralnym Uniwersytetu Warszawskiego. Brał udział w nagraniach licznych płyt z muzyką klasyczną i rozrywkową. Od marca 1999r. jest dyrygentem i kierownikiem artystycznym Męskiego Zespołu Wokalnego "Kairos" z Lublina.

Wydał 2 płyty z najpiękniejszymi rosyjskimi romansami: Śnił mi się sad i Powiedz czemu.

Jego koncerty są owacyjnie przyjmowane przez publiczność.

Data: 13.11.2010
Godzina: 19:00 – 21:00
Bilety: 40zł
Miejsce: Filharmonia Opolska, Sala Koncertowa

źródło: www.filharmonia.opole.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039