Strona Główna » Koncerty, Wydarzenie » Audiofeels w Opolu

Audiofeels to zespół stworzony w kwietniu 2007 roku przez grupę przyjaciół, którzy poznali się w trakcie studiów w chórze akademickim Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu.
Zainspirowani muzyką a cappella i muzykami takimi jak Bobby McFerrin, Urszula Dudziak, Take 6, Naturally 7, Manhattan Transfer, Cosmos, postanowili rozwinąć mało popularny w Polsce gatunek vocal play, którego sensem jest imitacja instrumentów. Wokaliści posługując się jedynie swoim głosem tworzą brzmienia gitar, instrumentów smyczkowych, perkusji czy nowoczesnych instrumentów elektronicznych.

Stali się znani szerszej publiczności po występie w pierwszej edycji programu "Mam Talent", w którym zajęli trzecie miejsce. W październiku 2009 roku ukazał się ich debiutancki album pod tytułem "UnCovered". Znalazło się na nim dwanaście oryginalnych interpretacji znanych utworów. Płyta szybko zyskała status złotej. W trakcie swej niedługiej historii zespół brał udział w wielu ciekawych projektach. Między innymi z utworem "Ja mam czas, ja poczekam" pojawił się na składance "Cafe Fogg 2", na zaproszenie UEFA występował w Sali Kongresowej w Warszawie podczas losowania grup eliminacyjnych do Euro 2012.W 2010 roku był nominowany do Fryderyka w kategorii "Nowa twarz fonografii". We wrześniu tego samego roku zajął drugie miejsce w konkursie Superjedynek podczas 47. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu. Związani z Poznaniem (tu mieszkają, tworzą i nagrywają) uczestniczyli w produkcji klipu promującego miasto, wyśpiewując życzenia świąteczne. Ta praca została doceniona w konkursie Promocity 2010.

W chwili obecnej zespół nagrywa materiał na drugą płytę, na której pojawią się między innymi ich autorskie kompozycje.

Czytaj więcej: http://www.myspace.com/audiofeels

Data:  20.11.2010
Godzina: 19:00
Bilety: brak danych
Miejsce: Teatr im. Jana Kochanowskiego, Opole

więcej informacji wkrótce!

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039