Strona Główna » Imprezy, Wydarzenie » Międzynarodowy Dzień Studenta

Data 17 listopada powinna być wyjątkowa dla każdego studenta. Od 1941 roku na całym świecie, w tym właśnie dniu, obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Studenta.


Został on ustanowiony na cześć czeskich studentów demonstrujących w Pradze w 1939 roku przeciwko wtargnięciu nazistów na teren Czechosłowacji. Co roku, od ponad 60 lat, w różnych zakątkach świata studenci protestują, demonstrują i bawią się. W Polsce niestety jest to święto zapomniane.


W większości z 65 państw świata, które przyjęły Międzynarodowy Dzień Studenta, święto to obchodzone jest w sposób szczególny. Co roku 17 listopada ulice ośrodków akademickich zapełniają się protestującą młodzieżą. Studenci poruszają wówczas problemy swoich społeczności. Tego dnia szczególnie opowiadają się za obroną praw człowieka, wolnością słowa, religii, poszanowaniem płci, równym dostępem do edukacji.

 

Kim jest w/w student ? Oto definicja:

 

Student (łac. Homo Academicus) – alias HA – stadium -> Homo Sapiens (czasami miejscowo Erectus). W trakcie sesji bliżej odmiany Ledwo Sapiens. Stworzenie z grupy -> kręgowców (tzw. kręgi akademickie).

 

W zależności od wyników naukowych dzielone na -> mózgowce i -> bezmózgowce. Osobniki płci żeńskiej często powodują bezdech (łac. Lasca Academica Super Popularis). Jak się domniemywa na podstawie badań w akademikach część Homo Academicus to beztlenowce!

W zależności od wybranego kierunku HA dzielimy na ścisłe i rozprężone (mylnie zwane humanistcznymi). Większość HA po przejściu kilkuletniego rozwoju uzyskuje papier I MA GO. Reszta go nie ma…

Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Opolskiego zaprasza Was na specjalną imprezę do klubu partnerskiego BIG BEN.

Studenci wstęp bezpłatny ! Wiele konkursów i promocji studenckich ! Beczka piwa gratis od klubu!

źródło: www.aktywista.uni.opole.pl
 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039