Strona Główna » Spotkanie, Wydarzenie » Szarym szlakiem dookoła świata

Za dwadzieścia lat bardziej będziesz żałował tego, czego nie zrobiłeś, niż tego, co zrobiłeś. Więc odwiąż liny, opuść bezpieczną przystań. Złap w żagle pomyślne wiatry. Podróżuj, śnij, odkrywaj.
Mark Twain

Tym razem inspirować nas będą Renata, Piotr i Łukasz – trójka przyjaciół, które minione lato spędziła poznając Tajlandię, Laos i Kambodżę.

Spotkanie z podróżnikami 18 listopada o godz. 19:00 w pubie Szara Willa.
Nie przegap!

Wylatujemy z Warszawy. W Kijowie przesiadamy się do samolotu, który zabierze nas do Bangkoku.

Po trzydniowej aklimatyzacji w Bangkoku, koleją jedziemy na wschód, do miasta Siem Reap w Kambodży, bazy wypadowej do zatopionego w dżungli Angkor, najbardziej niezwykłego kompleksu świątynnego w Azji.

Podróżując przez Kambodżę będziemy zmierzać do Laosu. Tam dotrzemy do Si Phan Don – obszaru obejmującego fragment rzeki Mekong oraz znajdujące się na niej wyspy, których jest podobno aż 4 tysiące.

Następnie wyruszymy do Luang Prabang, dawnej stolicy Laosu. Dziś to prawdopodobnie najpiękniejsze miasto tego kraju oraz jedna z jego największych atrakcji turystycznych. Oprócz dawnego pałacu królewskiego, kilku efektownych świątyń i klasztorów, można tam jeszcze podziwiać bardzo interesującą architekturę, będącą mieszanką wpływów tradycyjnej kultury Laosu oraz europejskiej, z czasów, gdy Laos był kolonią francuską.

Luang Prabang to ostatni punkt w Laosie. Tam zmieniamy kierunek z północnego na zachodni, i kierujemy się z powrotem w kierunku Tajlandii. Odwiedzimy miasto Chiang Mai, które jest doskonałym miejscem do rozpoczęcia pieszej wyprawy w okoliczne góry i dżunglę.

Planujemy, że Chiang Mai opuścimy po około 3 tygodniach od rozpoczęcia wyprawy. Ostatni tydzień przeznaczamy na totalny odpoczynek na rajskich plażach południa Tajlandii. Plażach znanych choćby z „Niebiańskiej plaży”. Potem tylko powrót do Bangkoku, i… i już dziś spodziewany straszny żal, że to koniec…

Renata Płużek – kolekcjonerka wrażeń. Nowe miejsca i ludzie to pasja, której ulega z niesłabnącym entuzjazmem. Z wykształcenia filolog, zawodowo i emocjonalnie związana z teatrem. Co jakiś czas czuje potrzebę, by uciec od wszystkich i wszystkiego.

Piotr Siczek – bankowiec marzący o odmianie. Chce poczuć wolność, której pozbawiony jest w swojej codziennej, korporacyjnej rzeczywistości.

Łukasz Kustrzyński – niebo gwiaździste nad nim, chęć włóczęgi w nim. Z wykształcenia politolog, z zamiłowania włóczęga. Od blisko pięciu lat w teatrze jako specjalista od promocji.

Data: 18.11.2010
Godzina: 19:00-21:00
Bilety: wstęp wolny
Miejsce: Szara Willa Pub, Oleska 11, Opole

źródło: Szara Willa

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039