Strona Główna » Film, Wydarzenie » XV Forum Kina Europejskiego CINERGIA – Energia Nowej Europy

Łódź Filmowa oraz Sieć Helios zapraszają na repliki XV Forum Kina Europejskiego CINERGIA – Energia Nowej Europy.

Forum Kina Europejskiego jest najstarszą łódzką imprezą filmową poświęconą kinu fabularnemu. Od pierwszej edycji w 1992 roku FKE zapisało się na mapie ogólnopolskich festiwali jako impreza przypominająca, że dawna wielokulturowa Łódź to stolica polskiej kinematografii o wielkich tradycjach filmowych i otwartości na kino europejskie oraz światowe.

W tym roku festiwal zagości w Łodzi, Wrocławiu – Helios ul. Kazimierza Wielkiego, Gdańsku, Białymstoku – Helios Alfa, Radomiu, Gorzowie, Opolu, Piotrkowie oraz w Katowicach.

W Opolu zobaczymy aż 12 filmów w dniach 16-22 listopada.

17 listopada (środa)

18:30 Mapa dźwięków
reżyseria: Isabel Coixet
obsada: Rinko Kikuchi, Sergi López, Min Tanaka
Hiszpania/Spain, 2009, 109 min

Byłam pod wielkim wrażeniem fascynacji, którą czuję względem współczesnej kultury japońskiej I atmosfery, którą odnajduję w powieściach Murakamiego I Banana Yoshimoto, a także mojego nieukrywanego uzależniania od wasabi i namacalnych wibracji emanujących z Tokio nocą: mieszaniny oczekiwania, tajemnicy, ciemności i czułości, które zostawiają nie dający się zetrzeć ślad [Isabel Coixet].

20:30 Chantrapas
reżyseria: Otar Iosseliani
Obsada: Dato Tarielashvili, Tamuna Karmuidze, Fanny Gonin
Francja, Gruzja, 2010, 122 min

Nicolas jest artystą, filmowcem, który pragnie tylko i wyłącznie wolności do wyrażania siebie. Wolności, która jest przyczyną wielu problemów… W Gruzji, “zaangażowani ideologicznie” od początku chcą zamknąć mu usta, uznając jego prace za niezgodne z obowiązującymi zasadami. W obliczu ich determinacji, aby tego dokonać, Nicolas opuszcza swój rodzinny kraj i udaje się do Francji – kraju wolności i demokracji. Jednak “stan łaski” nie potrwa długo…
 

Cena biletu 12 PLN.
BILETY DO NABYCIA W KASACH KINA.

źródło: www.heliosnet.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039