Strona Główna » Ogólnie » Studenci filozofii manifestowali w Opolu

Dzisiaj, w czwartek 18 listopada, obchodzony jest Dzień Filozofii. Z tej okazji organizowane są już od wczoraj wykłady, spotkania oraz imprezy w Opolu. W dniu dzisiejszym w Collegium Civitas – Collegium Maius odbył się Happening "Antyczni filozofowie dziś". Studenci Filozofii Uniwersytetu Opolskiego przebrani za antycznych filozofów udzielali odpowiedzi na pytania przechodniów. Chcieli w ten sposób pokazać, iż filozofia jest jedną z ważniejszych dziedzin i nie powinno się o niej zapominać.

Kolejnym punktem dzisiejszego Dnia Filozofii był wykład prof. Adama Groblera “Jak być koherentnym pragmatycznym realistą“, który wygłoszony został w Auli Błękitnej Uniwersytetu Opolskiego. Po wysłuchaniu przemówienia, studenci, którzy nie przestraszyli się dzisiejszej pogody, wyruszyli na ulice Opola, by wziąć udział w Manifeście Filozoficznym. Hasło przewodnie w tym roku brzmiało „Ratujmy metafizykę”.

Uzbrojeni w plakaty, transparenty oraz kosze pełne niespodzianek, rozdawali Opolanom wydrukowaną treść manifestu, który wygłoszony został na schodach "Solarisa". Treść manifestu można odczytać ze strony Instytutu Filozofii Uniwersytetu Opolskiego. Studenci nakłaniali napotkane osoby do udziału w manifeście oraz przemarszu, wprowadzając mieszkańców Opola w lekkie zdziwienie i osłupienie, gdyż spotkanie z filozofem na ulicach nie należy do codzienności. Namawiano przechodniów do wspólnej akcji, kierowców do porzucenia samochodów i wspólnego podążania dalej, gdyż "byt jest, niebytu nie ma" jak głosił jeden z transparentów. 

Następnie zziębnięci, ale uśmiechnięci podążyli do pobliskiego Antykwariatu “KróliKaczka”, gdzie o 18 czekała na nich już prof. Iwona Alechnowicz z wykładem “Styl męski, styl żeński”.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039