Strona Główna » Film, Wydarzenie » XV Forum Kina Europejskiego CINERGIA – Energia Nowej Europy

Łódź Filmowa oraz Sieć Helios zapraszają na repliki XV Forum Kina Europejskiego CINERGIA – Energia Nowej Europy.

Forum Kina Europejskiego jest najstarszą łódzką imprezą filmową poświęconą kinu fabularnemu. Od pierwszej edycji w 1992 roku FKE zapisało się na mapie ogólnopolskich festiwali jako impreza przypominająca, że dawna wielokulturowa Łódź to stolica polskiej kinematografii o wielkich tradycjach filmowych i otwartości na kino europejskie oraz światowe.

W tym roku festiwal zagości w Łodzi, Wrocławiu – Helios ul. Kazimierza Wielkiego, Gdańsku, Białymstoku – Helios Alfa, Radomiu, Gorzowie, Opolu, Piotrkowie oraz w Katowicach.

W Opolu zobaczymy aż 12 filmów w dniach 16-22 listopada.

19 listopada (piątek)

18:30 Muzyka
reżyseria: Juraj Nvota
Obsada: Jan Budar, Vladimir Hajdu; Csongor Kassai.
Słowacja, Niemcy 2008r.; 99 min

Opis filmu:
Późne lata 70-te w małym słowackim miasteczku. Martin kocha muzykę, a szczególnie jazz. Niestety jego teściów denerwuje ćwiczenie gry na saksofonie. Nawet koledzy Martina z oczyszczalni ścieków, gdzie pracuje jako inżynier serwisu, nie reagują pozytywnie na jego pasję, a w donosach na niego piszą, że ceni tylko zachodnią muzykę. Martin zaczyna dorabiać na boku grą w miejscowej kapeli, wykonującej głównie mainstreamowe kawałki. Nieoczekiwanie dowiaduje się, że jego zainteresowania muzyczne podziela Anea, liberalna dziewczyna, którą jest tak oczarowany, że jest nawet gotów poświęcić rodzinę, byleby z nią być. Portret człowieka, któremu muzyka daje szansę odnalezienia wolności.

20:30 Małe grzeszki
reżyseria: Christos Georgiou
Obsada: Aris Servetalis, Vicky Papadopoulou, Evangelia Adreadaki, Arto Apartian,
Grecja, Niemcy, 2008, 85 min

O filmie:
Leonidas, młody, ambitny policjant, jest przypisany do jednej z wysp na Morzu Egejskim. Marzy o rozwiązywaniu ważnych przestępstw, ale niewiele się dzieje w sennej społeczności plaży. Te codzienne rytuały zostają zachwiane, gdy pijak wyspy, Zachariasz, zostaje znaleziony martwy u stóp urwiska. Leonidas wkrótce znajdzie wskazówki, które wiążą się z Angeliką, która wraca na wyspę.
 

Cena biletu 12 PLN.
BILETY DO NABYCIA W KASACH KINA.

źródło: www.heliosnet.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039