Strona Główna » Film » Tydzień filmu niemieckiego – Jerichow 20.11.2010

Jerichow to wieś w północno-wschodniej części Niemiec, okolica biedna, a i o pracę trudno. Za zrządzeniem losu trafia tu na siebie troje ludzi, którzy zboczyli z trasy: Thomas, młody, silny, małomówny, były żołnierz odesłany z wojny w Afganistanie – Ali, doświadczony już nieco przez życie, ale wciąż jeszcze życzliwy, turecki przedsiębiorca i właściciel sieci barów oraz Laura, kobieta z przeszłością, młoda i atrakcyjna żona tureckiego szefa. Rodzi się klasyczny trójkąt miłosny, bohaterowie wpadają w potrzask między poczuciem winy i wolnością, między namiętnością i rozumem, bez nadziei i szans na spełnienie marzeń.
Klasyczna w kinie historia trójkąta w wykonaniu jednego z najbardziej utalentowanych współczesnych niemieckich reżyserów.

Niemcy 2009, reżyseria: Christian Petzold, scenariusz: Christian Petzold, zdjęcia: Hans Fromm, muzyka Stefan Will, montaż: Bettina Böhler: obsada: Benno Fürmann, Nina Hoss, Hilmi Sözer, André M. Hennicke i inni, producenci: Florian Koerner von Gustorf, Michael Weber, produkcja: Schramm Film Koerner & Weber, koprodukcja: Bayerischer Rundfunk, München, Arte, Strasbourg

Christian Petzold: urodził się w Hilden, w Niemczech, w 1960 roku. W latach 1982-89 studiował germanistykę i teatrologię na Niezależnym Uniwersytecie w Berlinie. Uczęszczał także do Niemieckiej Akademii Filmowej i Telewizyjnej (dffb) w latach 1988-94. W tym czasie zrealizował kilkanaście filmów krótkometrażowych i dokumentalnych. Pracował też jako asystent reżysera. Za film Die Innere Sicherheit otrzymał nagrodę Golden Lola dla najlepszego niemieckiego filmu w 2001 roku.

Oficjalna strona filmu: http://www.jerichow-der-film.de

Recenzja filmu: www.breslau.diplo.de

Tydzień filmu niemieckiego – Jerichow
Data: 20.11.2010

Godzina: 19:00
Wstęp: 0zł, wejściówki do odbioru w kasach kina
Miejsce: Kino Helios

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039