Strona Główna » Film, Wydarzenie » XV Forum Kina Europejskiego CINERGIA – Energia Nowej Europy

Łódź Filmowa oraz Sieć Helios zapraszają na repliki XV Forum Kina Europejskiego CINERGIA – Energia Nowej Europy.

Forum Kina Europejskiego jest najstarszą łódzką imprezą filmową poświęconą kinu fabularnemu. Od pierwszej edycji w 1992 roku FKE zapisało się na mapie ogólnopolskich festiwali jako impreza przypominająca, że dawna wielokulturowa Łódź to stolica polskiej kinematografii o wielkich tradycjach filmowych i otwartości na kino europejskie oraz światowe.

W tym roku festiwal zagości w Łodzi, Wrocławiu – Helios ul. Kazimierza Wielkiego, Gdańsku, Białymstoku – Helios Alfa, Radomiu, Gorzowie, Opolu, Piotrkowie oraz w Katowicach.

W Opolu zobaczymy aż 12 filmów w dniach 16-22 listopada.

20 listopada (sobota)

18:30 Kot  jaki jest każdy widzi
reżyseria: Sophie Fillieres
Obsada: Chiara Mastroianni, Agathe Bonitzer, Malik Zidi
Francja, 2009, 102 min

O filmie:
Powieściopisarka Célimène czuje kompletną blokadę twórczą i jest znudzona swoim związkiem. Gorzej! Nie jest nawet zadowolona ze swojego imienia – być może Nathalie odpowiadałoby jej bardziej…? Na szczęście ma życzliwą powierniczkę w Anaïs (Agathe Bonitzer), swej niegroźnej prześladowczyni… Subtelne i zabawne studium na wpół zwariowanego życia. Ta wdzięczna komedia o nie do końca poukładanym życiu najwięcej zyskuje na komediowej tym razem roli Chiary Mastroianni

20:30 Jak spędziłem koniec lata
reżyseria: Aleksei Popogrebsky
Obsada: Sergei Puskepalis; Grigoriy Dobrygin
Rosja 2010r.

O filmie:
Odległa stacja meteorologiczna na jednej z wysp Morza Arktycznego. Na trzymiesięczny staż przyjeżdża tu młody chłopak Paweł, który dołącza do pracującego samotnie Siergieja. Jedynym co łączy ich ze światem jest radio. Pod koniec swojej zmiany obaj zaczynają jednak tracić kontakt z rzeczywistością. Utrzymany w stylistyce filmów Andrieja Tarkowskiego obraz Popogrebskiego otrzymał trzy Srebrne Niedźwiedzie na MFF w Berlinie.
 

Cena biletu 12 PLN.
BILETY DO NABYCIA W KASACH KINA.

źródło: www.heliosnet.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039