Strona Główna » Koncerty, Wydarzenie » Koncert Dezerter

Dezerter – zespół powstał w maju 1981 r. w Warszawie. Pierwszy skład to: Robert „Robal” Matera – gitara, voc., muzyka; Krzysiek Grabowski – perkusja, teksty i Darek „Stepa” Stepnowski – bas. Po pewnym czasie dołączył Darek „Skandal” Hajn – voc. Grupa przyjęła prowokacyjną wtedy nazwę SS-20 (były to radzieckie rakiety z głowicami nuklearnymi), a swój debiut koncertowy miała na Mokotowskiej Jesieni Muzycznej w listopadzie 1981 r. W stanie wojennym SS-20 został zmuszony zmienić nazwę i już jako DEZERTER udał się w trasę koncertową z zespołami: TZN Xenna i Deuter (słynna Rock Galicja’82).

więcej: www.myspace.com/dezerter

Początki zespołu Adwent to rok 1990 i miasto Kędzierzyn-Koźle. Od tego czasu aż do polowy lat 90-tych zespół odbył wiele koncertów i stał się bardzo popularny w województwie opolskim. Muzyka Adwentu niejednokrotnie gościła w tematycznych audycjach radiowych, a sztandarowy wówczas utwór zespołu „Turysta” posłużył jako ścieżka dźwiękowa do nadawanego w telewizji filmu dokumentalnego o mniejszościach narodowych mieszkających na terenie Śląska opolskiego. Niestety karierę zespołu przerwała tragiczna śmierć perkusisty Marka Kalety. Następnie w podobnych okolicznościach zginął basista Andrzej Kalinowski. W roku 1996 Adwent wydał dzięki wydawnictwu Pasażer koncertowy materiał podsumowujący jego działalność. Jednak nie przesądziło to o końcu zespołu. Muzycy związani z Adwentem funkcjonowali potem w innych formacjach działających na terenie Kędzierzyna-Koźla. W połowie 2004 roku zespół reaktywował się. Od tego czasu wydał własnymi siłami 2 płyty demo ("Witamy w świecie nienawiści" oraz "Nie trzeba być"), jak również płytę "Niebezpieczne skrzyżowanie", która ukazała się w 2009 roku nakładem wydawnictwa Pasażer Records.

źródło: www.myspace.com/adwentpunks

Data: 05.12.2010  
Godzina: 20:00
Bilety: 25 pln (przedsprzedaż), 30 pln (w dniu koncertu)
Miejsce: Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, ul. Piastowska 14A, 45-082 Opole

źródło: www.mok.opole.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039