Strona Główna » Film, Wydarzenie » XV Forum Kina Europejskiego CINERGIA – Energia Nowej Europy

Łódź Filmowa oraz Sieć Helios zapraszają na repliki XV Forum Kina Europejskiego CINERGIA – Energia Nowej Europy.

Forum Kina Europejskiego jest najstarszą łódzką imprezą filmową poświęconą kinu fabularnemu. Od pierwszej edycji w 1992 roku FKE zapisało się na mapie ogólnopolskich festiwali jako impreza przypominająca, że dawna wielokulturowa Łódź to stolica polskiej kinematografii o wielkich tradycjach filmowych i otwartości na kino europejskie oraz światowe.

W tym roku festiwal zagości w Łodzi, Wrocławiu – Helios ul. Kazimierza Wielkiego, Gdańsku, Białymstoku – Helios Alfa, Radomiu, Gorzowie, Opolu, Piotrkowie oraz w Katowicach.

W Opolu zobaczymy aż 12 filmów w dniach 16-22 listopada.

22 listopada (poniedziałek)

20:30 Człowiek pogryzł psa
reżyseria: André Bonzel, Benoît Poelvoorde, Rémy Belvaux
Obsada: Benoit Poelvoorde, Hector Pappaert, Jenny Drye
Belgia 1992 r.; 95r. min.

O filmie:
Jeden z najbardziej kontrowersyjnych debiutów w historii kina, Paradokumentalny film "Człowiek pogryzł psa" cieszy się zasłużenie statusem dzieła kultowego. Jest to opowieść o ekipie filmowej towarzyszącej mordercy, który odsłania przed zachwyconymi filmowcami arkana zbrodni. Kamera śledzi seryjnego zabójcę i złodzieja w chwilach kiedy właśnie wykonuje swój "zawód". Nawiązuje do sztuki, muzyki, natury, społeczeństwa i życia, w miarę jak pozbywa się listonoszy, emerytów i przypadkowych ludzi. Powoli zaczyna wciągać w swe działania ludzi z przeciwnej strony kamery, a oni zaczynają się zastanawiać, czy to, co robią to dobry pomysł. Film zakazany w wielu krajach. Dzieło Belvaux ( zmarłego w niewyjaśnionych okolicznościach współtwórcy filmu) do dziś intryguje widzów mieszaniną czarnego humoru i autentycznego sadyzmu, skłaniając do pytań o rolę kina i mediów w nakręcaniu spirali przemocy.

Cena biletu 12 PLN.
BILETY DO NABYCIA W KASACH KINA.

źródło: www.heliosnet.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039