Strona Główna » Koncerty, Wydarzenie » Marika w Opolu

Marika tworzy muzykę z pogranicza reggae, soul, dancehall i funk. Karierę rozpoczęła w 2002 r. z sound systemem Bass Medium Trinity, który wydał bardzo dobrze przyjętą płytę "Mówisz i masz" w 2004 r. Dwa lata później wzięła udział w projekcie "Polski ogień". Na albumie wyprodukowanym przez czołowego europejskiego producenta Pioneara znalazły się jej dwie piosenki: "Siła ognia" oraz "What's Your Flava?".

Latem 2007 roku ukazał się pierwszy singiel zwiastujący wydanie długogrającej płyty Mariki. Utwór "Moje serce"- owoc współpracy z duetem producenckim Juniorbwoy stał się hitem (ponad 2 miliony odsłon na YouTube). Niecały rok później na sklepowe półki trafił solowy album Mariki – "Plenty". Płyta ta to gorąca fuzja różnych gatunków muzyki miejskiej od soulu po reggae, drum'n'bass i funk. Album został dobrze przyjęty przez publiczność i krytyków i otrzymał nominację do Fryderyków 2008.

8 czerwca 2010 światło dzienne ujrzał nowy podwójny album Mariki: "Put your shoes on, put your shoes off". Pierwszy singiel "Uplifter" momentalnie stał się hitem stacji radiowych i imprez reggae w całym kraju, drugi singiel i drugi teledysk "Esta fiesta" pojawi się w najbliższych dniach.

Data: 21.01.2011 
Godzina: 20:00
Bilety: brak danych
Miejsce: Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, ul. Piastowska 14A, 45-082 Opole

źródło: www.mok.opole.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039