Strona Główna » Spotkanie » Ruszyła Wampiriada czyli studenckie oddawanie krwi

Od 9 rano w „Łączniku” Politechniki Opolskiej każdy, kto nie boi się igły i strzykawek, może oddać krew. Wampiriada, studencka akcja honorowego oddawania krwi, trwać miała do godziny 14 jednak tłum chętnych przewyższył wszelkie oczekiwania, stąd wydłużono godziny funkcjonowania punktu i każdy, kto pojawi się w budynku będzie mógł oddać krew.

 

Kolejka potencjalnych dawców ustawiała się od rana, a chętnych stale przybywało. Wielu z nich po raz pierwszy oddawało krew. Zanim jednak do tego doszło każdy wypełnić musiał specjalny formularz, odpowiedzieć na pytania pracowników RCKiK w Opolu oraz poddać się badaniu lekarza. Tylko osoby zdrowe, u których nie znaleziono żadnych przeciwwskazań oraz które pozytywnie przeszły wszystkie pytania i badania, mogły finalnie oddać krew. Dodatkowo oprócz standardowego oddawania krwi można było w tym dniu oddać próbkę krwi w celu umieszczenia w rejestrze honorowych potencjalnych dawców szpiku. Wszystko odbywało się podczas jednego poboru krwi bez konieczności dodatkowego kłucia – argument ten przekonał wielu, zebranych w Łączniku, studentów.

 

Do akcji honorowego oddawania krwi nie trzeba było nikogo namawiać – w Wampiriadzie udział wzięli nie tylko studenci, ale również Opolanie, którzy czasy studenckie mają już za sobą. – Liczy się chęć niesienia pomocy innym. Oprócz krwi oddałam również próbkę – możliwe, że ktoś będzie potrzebował szpiku, a ja będę mogła mu pomóc – powiedziała nam pani Agnieszka, która uciekła kilka minut wcześniej z pracy, by oddać krew. Studenci kuszeni byli możliwością opuszczenia zajęć- każdy bowiem, kto oddał krew mógł zgłosić się po specjalne zaświadczenie, zwalniające z uczestnictwa w zajęciach. Do tego tricku sięgali jednak tylko nieliczni, gdyż większość studentów oddawała krew po zajęciach lub korzystała z dnia wolnego wynikającego z planu zajęć.

 

W dniu dzisiejszym do godziny 14 ponad 80 osób oddało krew. Akcja kontynuowana będzie jutro w „Łączniku” Politechniki Opolskiej w godzinach 9-14.

 

Pamiętaj: liczy się każda kropla!

 

Wampiriada organizowana jest przez Samorząd Studencki Politechniki Opolskiej oraz Niezależne Zrzeszenie Studentów Politechniki Opolskiej.

Galerię znajdziesz na naszym profilu na facebooku

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039