Strona Główna » Konferencje, Wydarzenie » Jak zarobić pieniądze na wiedzy

Jak zarobić pieniądze na wiedzy? Tego będzie można się dowiedzieć podczas konferencji organizowanej przez Wyższą Szkołę Zarządzania i Administracji w Opolu. Poświęcona będzie przedsiębiorczości akademickiej, jej roli w rozwoju gospodarczym, a także sposobom jej promocji.

Konferencja pt.: "Tarasy przedsiębiorczości II. Skuteczna promocja nauki i biznesu” odbędzie się w piątek, 26 listopada 2010 r. w godz. 10.00 do 12.00 w "Szarej Willi” w Opolu.
Uczestnicy konferencji w trakcie jej trwania wezmą udział w sondażu opinii, którego wyniki przedstawione i przedyskutowane zostaną w końcowej części. Po zakończeniu organizatorzy zapraszają na pieczone ziemniaki. Spotkanie odbywa się już po raz drugi w ramach projektu "Strategia skutecznej promocji przedsiębiorczości akademickiej w województwie opolskim”*, który jest finansowany przez Unię Europejską.

Jego celem jest promowanie idei przedsiębiorczości akademickiej poprzez prezentację naukowców, absolwentów oraz studentów prowadzących z sukcesem własne firmy. W ramach kampanii promocyjnej w prasie, radiu, telewizji i Internecie pokazano sylwetki 15 osób, które wiedzę zdobytą na uczelni wykorzystują do prowadzenia działalności gospodarczej.

W konferencji zapowiedzieli swój udział m.in. prof. dr hab. Edward Nęcka z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, prof. dr hab. Henryk Mruk z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu, prof. dr hab. Aniela Styś z Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu, a także wielu przedstawicieli opolskiego środowiska naukowego.
Patronat nad konferencją objęli: Józef Sebesta, Marszałek Województwa Opolskiego oraz Ryszard Zembaczyński, Prezydent Miasta Opola.

*Projekt "Strategia skutecznej promocji przedsiębiorczości akademickiej w województwie opolskim”
jest realizowany w ramach Priorytetu VIII Regionalne kadry gospodarki, Działanie 8.2. Transfer wiedzy, Poddziałanie 8.2.1. Wsparcie dla współpracy sfery nauki i przedsiębiorstw, współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki i budżetu państwa

Więcej o projekcie przeczytać można na stronie
www.strategia.wszia.opole.pl
Projekt realizuje Opolskie Centrum Badań Regionalnych przy WSZiA
ul. o. J. Czaplaka 1B,
45-055 Opole
tel. 077 423 08 91, 423 08 93

źródło: www.strategia.wszia.opole.pl
 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039