Strona Główna » Wywiady » Wywiad z The Analogs

17 grudnia w klubie artystycznym comeIn wystąpi zespół The Analogs. Poniżej prezentujemy treść rozmowy, jaką mieliśmy przyjemność prowadzić z Pawłem "Piguła" Czekałą z zespołu The Analogs.

Wasz koncertowy kalendarz pęka w szwach – odwiedziliście niemal wszystkie miejsca w kraju, gdzie istniała możliwość pokazania się na żywo przed publiką. Do którego miasta najchętniej wracacie, gdzie czujecie się najlepiej?

Właściwie, to wszędzie czujemy się dobrze. Gramy naprawdę dużo i spotykamy wielu ludzi, którzy nam pomagają, inspirują i wspierają, choćby w ten sposób, że przychodzą na nasze koncerty. Nie mamy jakiegoś jednego ulubionego miasta, ale zawsze najbardziej czekamy na koncerty w tych miastach, w których do tej pory jeszcze nie graliśmy, a do takich zalicza się Opole…

Występowaliście również przed zagraniczną publiką. Na swoim koncie macie koncerty m.in. w Anglii, Szkocji, Słowenii. Jak zostaliście przyjęci przez fanów poza granicami Polski? Dostrzegacie różnice w odbiorze przez publikę na koncertach w Polsce i za granicą?

Przede wszystkim, to na koncertach, które gramy za granicą, przychodzi zawsze masa Polonii, więc mamy zapewnione dobre przyjęcie. Jeśli chodzi o ludzi z zagranicy, to jesteśmy dla nich z naszym śpiewaniem po polsku egzotyczni… Przy okazji dziękuję wszystkim, którzy do tej pory brali na swoje barki ciężar organizacji naszych koncertów w tak odległych miejscach jak Moskwa, Edynburg czy Londyn- Pozdrawiamy was serdecznie!!!

Nie pozwalacie sobie na przerwy, na złapanie oddechu, pojawiacie się albo na scenie, grając koncerty albo w studio nagrywając kolejne utwory. Kiedy tak właściwie odpoczywacie? Macie jakieś wolne dni od muzyki, czy rytmy i dźwięki wypełniają również wam czas wolny?

Lubimy to co robimy i nie trwonimy czasu na inne rzeczy, takie jak np. praca… Mimo tego, że gramy bardzo dużo, to sporadycznie występujemy poza weekendami, więc resztę tygodnia mamy dla siebie- to naprawdę komfortowa sytuacja… Teraz, kiedy jesteśmy na finiszu jesiennej trasy, zaczynamy czuć zmęczenie, ale zawsze kiedy mamy dłuższa przerwę w graniu, zaczyna nam się po prostu nudzić i robimy nowe utwory, nagrywamy je i stąd biorą się kolejne płyty z naszym logo…

W Opolu pojawicie się z koncertem promującym najnowszy album „Taniec Cienia” w miesiącu grudniu. Ile czasu zajęło wam przygotowanie utworów do tego krążka i jak został przyjęty przez waszych fanów?

Robienie samych piosenek zajmuje nam zazwyczaj od 3 do 6 miesięcy, a nagranie ich i przygotowanie do wydania kilka dni. Nie gramy zbyt finezyjnej i skomplikowanej muzyki, więc nie jest to długotrwały proces. "Taniec Cieni" jak każda z naszych płyt ma swoich zwolenników i przeciwników. Dla nas najważniejsze jest to, że patrząc na publiczność, która przychodzi na nasze koncerty, zdobyliśmy nowych odbiorców, co nas bardzo cieszy…

 

Współpracujecie również z różnymi artystami, muzykami. Podczas nagrywania utworów do „Tańca Cienia” byli to Maciek Kiersznicki, Hałabała oraz Marcin Łuczyński. Jak układała wam się ta współpraca? Z kim chcielibyście w przyszłości współpracować?

Chcielibyśmy mieć okazję zagrać wspólnie, lub może nawet coś wydać, lub nagrać z zespołami, które podziwiamy i doceniamy, a należą do nich takie legendy sceny jak Dezerter, Apteka i Molesta… Oni ciągle robią ciekawą i wartościowa muzykę.

17 grudnia zaprezentujecie opolskiej publice w klubie comeIn utwory nie tylko z najnowszej płyty, ale mamy nadzieję, że również z poprzednich. Czego możemy spodziewać się po waszym występie? Szykujecie jakieś specjalne niespodzianki dla fanów?

W naszym secie koncertowym staramy się umieścić piosenki z wszystkich płyt, tak więc nikt nie powinien być zawiedziony. Damy z siebie wszystko i liczymy na to, że Opolska publiczność dopisze i uwolni z siebie całą energię … Zapraszamy na koncert!!!

 

Informacje o koncercie: klik

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039