Strona Główna » Spotkanie, Wydarzenie » Dom na pustkowiu

Niemieckojęzyczny Dyskusyjny Klub Książki przy Bibliotece Austriackiej zaprasza na dyskusję o mrocznej powieści "Dom na pustkowiu".
Biblioteka Austriacka w Opolu zaprasza 9 grudnia 2010 o godz. 17.00 na ostatnie już w tym roku kalendarzowym spotkanie Niemieckojęzycznego Dyskusyjnego Klubu Książki.
Tematem dyskusji będzie mroczna powieść Andrei Marii Schenkel pt. Dom na pustkowiu / Tannöd

O książce:
Na skraju lasu, daleko od wsi mieszka zamożna rodzina Dannerów. Mieszkańcy domu na pustkowiu nie są lubiani, gdyż uchodzą za odludków i dziwaków. Sami też stronią od ludzi, dlatego początkowo
nikogo nie dziwi, gdy przestają się pokazywać we wsi, nie przychodzą na mszę i nie posyłają dzieci do szkoły. Dopiero po jakimś czasie ludzi zaczyna intrygować nagłe zniknięcie całej rodziny.

W mrocznej, pełnej napięcia atmosferze, czytelnik powoli odkrywa dramat rozgrywany przez lata na oczach wszystkich i zbrodnie popełniane za milczącym przyzwoleniem małej społeczności wiejskiej.

Obsypany wieloma nagrodami kryminał od 2006 roku długo królował na liście bestsellerów Spiegla. Na jego podstawie powstały już programy i audycje radiowe oraz sztuki teatralne.

Data: 9.12.2010
Godzina: 17:
Miejsce: Biblioteka Austriacka

źródło: www.wbp.opole.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039