Strona Główna » Koncerty, Wydarzenie » Koncert Blady Kris

Krzysztof Kadela, znany w środowisku muzyczno-rozrywkowym jako Blady Kris. Urodził się 1986 roku w Szczecinku.
Swoje umiejętności szlifuje od 10 lat. Zaczynał w czasach, gdy prawie nikt nie wiedział czym jest beatbox. W doskonaleniu wykonywania tej sztuki pomogło mu obycie z kilkoma instrumentami muzycznymi, w tym z perkusją.

Po 2 latach treningu, rozpoczął pierwsze występy w lokalnych klubach, zyskując coraz szersze grono publiczności. Z czasem nabierał doświadczenia i pewności na scenie. Ważnym punktem w jego rozwoju było poznanie swojego pierwszego nauczyciela. Był nim Bartek Brzeskot, który pokazał mu czym jest sceniczność oraz sztuczki aktorskie, które zmieniają pokaz w spektakl.
Kolejnym krokiem dla Bladego Krisa były bitwy beatboxwe. Pierwszy w Polsce turniej odbył się przy okazji ostatniego w historii koncertu legendarnego składu "Paktofonika". Blady Kris nie wygrał, co dodatkowo zmotywowało go do pracy nad sobą. Niespełna 2 lata później – w 2004 roku w Warszawie – odbyły się pierwsze oficjalne mistrzostwa Polski. Tym razem Blady Kris okazał się najlepszy, zostając tym samym pierwszym oficjalnym mistrzem Polski w beatbox'ie.
Po tym wydarzeniu, Blady Kris zaczął pojawiać się na imprezach w całym kraju. Otwierał ludzi na swoją pasję, stawał się inspiracją dla innych, by pracowali nad własnym stylem i brzmieniem. Zajął się także organizacją warsztatów w miejscowych domach kultury i powoli tworzył przystępny dla każdego system nauki beatboxu. Wykładał nie tylko Polsce, lecz także w Niemczech, Hiszpanii, Holandii, Belgii oraz w Singapurze. Przełomem dla jego technik wykładowczych oraz dla polskiej sceny beatbox'owej okazał się Bruk Festival, który w 2009 roku miał swoją 5-tą edycję. Połączenie własnego doświadczenia oraz świeżego spojrzenia na sztukę human beatboxing przez młodych uczestników warsztatów, a także długie godziny ćwiczeń sprawiły, iż opatentował on własny system, zwany Chórem Bladego Krisa. Obejmuje on podstawy emisji głosu, kontrolę przepony, śpiew oraz dźwiękonaśladowstwo. Jest to bardzo intensywny trening, który pozwala w 2 tygodnie posiąść umiejętności, które młodzi beatboxerzy ćwiczą przez pół roku.
Blady Kris zaczął szkolić także przyszłych wykładowców. I tak, pierwszym nauczycielem spod szyldu Polish Beatbox Association został dwukrotny mistrz Bruk Beatbox Battle oraz Vice Mistrz Polski 2008 – Pejot. Ogromną popularność przyniosła Blademu Krisowi wyprodukowana przez telewizję TVN I polska edycja formatu "Mam Talent", w której mistrz beatboxu doszedł do finału i ostatecznie zajął 4 miejsce.

Obecnie Bladego Krisa spotkać można podczas najlepszych imprez i koncertów w całej Polsce. Uczestniczy w imprezach klubowych, festiwalach, a także imprezach firmowych i innych wydarzeniach.

źródło: www.myspace.com/bladykris

Data: 8 grudzień 2010
Godzina: 20:30 – 22:30
Miejsce: Campus UO, D.S "Mrowisko", klub studencki "Skrzat"

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039