Strona Główna » Koncerty, Wydarzenie » Piosenki Brela w teatrze w Opolu

Utwory Jacquesa Brela, Nie opuszczaj mnie, Amsterdam, Jef,  to jedne z najpiękniejszych i najbardziej wzruszających piosenek, jakie kiedykolwiek zostały napisane.
Wydaje się, że wszystkim doskonale znane, wykonywane i interpretowane  w najodleglejszych zakątkach świata, a wciąż odkrywane poprzez tych, którzy – starzeją się bez wydoroślenia, nigdy nie brakuje im łez, zamiast kwiatów ofiarowują cukierki  i biegają po świecie ze sznurami pełnymi pereł z deszczu.
Brel jest wieczny. Śpiewają go wszyscy: młodzi i starsi, na różnych etapach życia znajdując w jego piosenkach „swoje światy”, emocje, wzruszenia, niepokoje. Co jest takiego szczególnego w tych tekstach? W tym jednocześnie bolesnym i czułym „zaczepianiu” rzeczywistości? Tylko ślady życia, wstydliwie chowana wrażliwość, czasem jeszcze czyjś śmiech z przeszłości, cienie, które już nie przerażają, i opowiadana zupełnie przypadkiem historia o tym – co najważniejszego trzeba załatwić z sobą, Bogiem i innymi, zanim zegary przestaną do nas gadać.

Reżyseria i przestrzeń: Tomasz Konina
Kierownictwo muzyczne: Radosław Wocial
Światła: Grzegorz Cwalina

Występują:
Zofia Bielewicz
Judyta Paradzińska
Ewa Wyszomirska  
Mirosław Bednarek  
Andrzej Jakubczyk  
Maciej Namysło
Muzycy: Arkadiusz Czyżewski – skrzypce
Grzegorz Łyga – akordeon, trąbka, kornet
Andrzej Barszcz – kontrabas
Radosław Wocial – fortepian, klarnet, dzwonki

Data: 14.12.2010
Godzina: 19:00 – 21:30
Bilety: 30 zł – normalny, 19 zł – ulgowy
Miejsce: Teatr im. Jana Kochanowskiego

źródło: teatrkochanowskiego.art.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039