Strona Główna » Wywiady » Wywiad z zespołem ZooM

W naszym konkursie, który organizujemy wspólnie z wydawnictwem Press&Media możecie wygrać płyty zespołu ZooM. Poniżej prezentujemy treść rozmowy, jaką przeprowadziliśmy z muzykami.

Jako zespół funkcjonujecie od 2008 roku, jednak nie był to Wasz pierwszy kontakt z muzyką, gdyż każdy z Was już wiele wcześniej stawiał kroki na scenie. Skąd pomysł, by w tym składzie założyć zespół?

Marcin Kobza:
Spotkaliśmy się przypadkiem, chłopaki próbowali jakieś dźwięki na koncercik, w studio przy Racławickiej. Miałem kilka pomysłów które chciałem zrealizować na żywo, i szukałem muzyków którzy mogli by podołać zadaniu. Zaproponowałem im współpracę, aczkolwiek pierwotny skład ewoluował do obecnej postaci na przestrzeni roku. Dobierając muzyków nie stawialiśmy na ekonomię lecz na uzyskanie finalnego Soundu. Zależało mi na tym aby do moich pomysłów każdy z muzyków wniósł część swojego doświadczenia.

Muzyka, którą tworzycie jest wypadkową Waszych zainteresowań muzycznych. Kto decyduje o finalnej wersji utworów, przeprowadza ostatni szlif?

Darek Dźwigała:
Jak mówiliśmy wcześniej mix inspiracji muzycznych pozwala nam na stworzenie specyficznego brzmienia oraz swobodniejszego komponowania. Tak więc w procesie twórczym biorą udział wszyscy muzycy, większość materiału powstaje w studio podczas prób, i jest na bieżąco   weryfikowany, natomiast ostatecznej obróbki i montażu dokonuje Marcin.

Oprócz koncertów, nagrywania nowych utworów znajdujecie również chwile, by tworzyć muzykę na potrzeby spotów reklamowych. Praca nad muzyką do którego spotu była dla Was największym wyzwaniem?

Krzysztof Kwiędacz:
Największą produkcją pod godzinne słuchowisko radiowe produkowane przez Amerykański instytut In Touch Ministries.Polska sekcja Trans World Radio dostała zlecenie na przełożenie słuchowiska na język polskie a Marcin jako współproducent zaproponowanał nam udźwiękowienie.Był to długie ale jakże interesujące doświadczenie.

Na rynku dostępna jest Wasza pierwsza płyta – maksi singiel, na który składa się 6 utworów. Kiedy spodziewać możemy się następnej płyty, nowych nagrań?

Marcin Kobza:
Obecnie pracujemy nad wydaniem albumu Full Kontakt który planuje wydać w połowie 2011 roku. Na przełomie roku ukarze się drugi singiel „4style„ zawierający 4 utwory o odmiennych stylach. Materiał jest skierowany do komercyjnych rozgłośni radiowych. Próbki można wysłuchać na portalu Youtube: Zoom Air Song

Gdzie będzie można spotkać Was w najbliższym czasie? Jakie macie plany na 2011 rok?

Darek Dźwigała:
Praca nad obecnym materiałem pochłania nam większość czasu. Niemniej jednak po nowym roku zaczniemy promować album Full Kontakt, informacje o planowanych koncertach będą dostępne na naszej stronie www.zoommusic.pl

 

Informacji o konkursie szukaj: tutaj

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop
Tagi: ,

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039