Strona Główna » Film, Wydarzenie » Kino w teatrze – Kabaret

W listopadzie Teatr Kochanowskiego w Opolu wspólnie ze Stowarzyszeniem Opolskie Lamy zainauguruje nowy cykl – "Kino w teatrze".
W każdym miesiącu na Małej Scenie będą wyświetlane filmy wybitnych reżyserów, które można obejrzeć już tylko w kinach studyjnych.

KABARET reż. Bob Fosse
Akcja filmu toczy się w Berlinie w okresie poprzedzającym dojście Hitlera do władzy. Jego mieszkańcy ogarnięci są pragnieniem używania życia za wszelką cenę. Wątki osobiste filmu toczą się wokół losów dwu par. Pierwszą tworzą ambitna piosenkarka z kabaretu "Kit Kat" – Sally Bowles, dążąca do perfekcji i sukcesu w swej profesji, oraz młody przybysz z Anglii, Brian Roberts, utrzymujący się z prywatnych lekcji angielskiego. Brian, ze względu na niewielkie i raczej przykre doświadczenia z płcią przeciwną, nie od razu ulega przebojowej Sally. Dodatkowe komplikacje wnosi baron von Heune, który nawiązuje romans z obojgiem. Sally spodziewa się dziecka nie wiedząc, kto jest jego ojcem. Brian skłonny byłby podjąć się tej roli, lecz Sally myśli o swej karierze i braku perspektyw trwałego związku. Decyduje się na aborcję, a jej ukochany opuści Berlin samotnie. Inaczej potoczą się losy drugiej pary: Natalii Landauer z zamożnej żydowskiej rodziny i nieco podejrzanego obieżyświata, Fritza Wendela, który przyznaje się do żydowskiego pochodzenia i poślubia swoją wybrankę w momencie, gdy zbliża się nazistowskie zagrożenie.

Opis: filmweb.pl

Data: 20.12.2010
Godzina: 20.00
Miejsce: Teatr Kochanowskiego w Opolu, Mała Sala 
Wstęp wolny!

 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039