Strona Główna » Ogólnie, Wydarzenie » Dzień Ryby – pikieta pod Realem

O godzinie 17:00 rozpocznie się dzisiaj przed wejściem głównym do Hipermarketu "Real" przy ul. Sosnkowskiego w Opolu pikieta, która ma zwrócić uwagę klientów na sposób traktowania ryb. Organizatorem pikiety jest Grupa na rzecz Zwierząt, która znana jest m.in. z Happeningu, który miał zwrócić uwagę opolan na los zwierząt zabijanych dla futra.

W minionych latach aktywiści protestowali przeciw dręczeniu ryb w okresie świątecznym rozwieszając m.in. transparenty z napisami: "daj karpiowi święty spokój". Aktywistki pod jednym z opolskich hipermarketów, próbowały zwrócić uwagę na złe transportowanie ryb – m.in. w siatkach zrywkach. Zawinięte w folię położyły się przed wejściem, by w ten sposób namawiać do odpowiedniego traktowania i transportowania karpi.

W tym roku, akcja przeprowadzona zostanie w zupełnej ciszy. Aktywiści z zalepionymi taśmą ustami ustawią się przed wejściem głównym do hipermarketu trzymając w rękach transparenty oraz rozdając przechodniom ulotki informujące o sposobie zabijania karpi.

Karpie – podobnie jak inne zwierzęta – mają zagwarantowane prawa w ustawie o ochronie zwierząt, która mówi: "nieuzasadnione lub niehumanitarne zabijanie zwierząt oraz znęcanie się nad nimi jest zabronione".

Data: 20.12.2010
Godzina: 17:00
Miejsce: Real, ul. Sosnkowskiego

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039