Strona Główna » Ogólnie, Wydarzenie, Wystawy » Wystawa pokonkursowa na projekt architektoniczny rozbudowy Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu

Dzisiaj o 14:00 rozpocznie się wernisaż wystawy pokonkursowej, na którym zaprezentowane zostaną wszystkie projekty nadesłane na konkurs, który ogłosiła Galeria Sztuki Współczesnej w Opolu. Wpłynęło 59 prac, a kolejnych 8 wpłynęło po wyznaczonym terminie. Jury, w skład którego weszli: architekt Stanisław Lose (SARP Wrocław), Anna Potocka i Małgorzata Wasilewska (GSW), Beata Watenberg (ratusz), Jerzy Gurawski (SARP Poznań) i Małgorzata Adamowicz-Nowacka (SARP Opole) ogłosiło 15 grudnia o godzinie 12 wyniki konkursu na o pracowanie koncepcji architektonicznej rozbudowy i przebudowy Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.
Zwycięski okazał się projekt pracowni Archika z Wrocławia, wg którego na parterze znajdą się: kawiarnia, sala klubowa, sala kinowa i seminaryjna. Funkcjonować będą one niezależnie od Galerii – nawet po jej zamknięciu dla zwiedzających. Na pierwszym piętrze ulokowane zostaną sale wystawiennicze, a na drugim – pomieszczenia administracyjne oraz sala konferencyjna. Piwnica przeznaczona zostanie na parking (30 miejsc) oraz magazyny.

I Nagroda – ARCHIKA – Agnieszka KSYCKA, Ewa BIENIEK / WROCŁAW


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Galeria dysponuje obecnie dwoma budynkami – jednym z nich jest siedziba GSW, gdzie odbywają się wystawy, drugim Art Punkt. 
Centrum Edukacji Artystycznej Artpunkt, przy ul. Kośnego 32, powstało przy opolskiej Galerii Sztuki Współczesnej w 2010 roku. Projekt autorstwa Antoniego Domicza zamienił biurowiec – dawną siedzibę Estrady Opolskiej – w miejsce pełne sztuki. Art Punkt posiada wielofunkcyjne pracownie, bibliotekę oraz czytelnię, studio fotograficzno-filmowe, a także hotel dla artystów. Na parterze, w dwupoziomowej pracowni artystycznej odbywają się warsztaty m.in. z malarstwa, grafiki, fotografii cyfrowej. Na pierwszym piętrze znajduje się biblioteka z czytelnią, gdzie odbywają się wykłady oraz spotkania z artystami. Dodatkowo miejsce znalazły tutaj publikacje wydawane przez galerię, książki oraz albumy o sztuce.

Do tej pory budynki dzielone były parkingiem oraz trawnikiem, co ma ulec zmianie dzięki budowie nowego budynku, który ma pełnić funkcję nie tylko łącznika, ale i zwiększyć możliwości wystawiennicze. Nowy budynek naszpikowany ma być najnowocześniejszym sprzętem, oświetleniem i okablowaniem.  

Wystawę pokonkursową na projekt architektoniczny rozbudowy Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu będzie można obejrzeć do 29 grudnia.
29.12.2010 r. o godzinie 14:00 odbędzie się publiczna dyskusja z udziałem członków jury i architektów.

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039