Strona Główna » Wywiady » Wywiad z Follow the Cat

Gracie od marca 2009 roku, początkowo jako trio, następnie od sierpnia jako kwartet. Na swoim koncie macie jedną płytę demo. Skąd pomysł na nagranie pre-demówki, której wydanie planowane jest na początek 2011 roku?

Pomysł na nagranie pre-demówki wyszedł z prostej przyczyny- nagranie pełnego demo zajmuje sporo czasu, tydzień lub więcej. W tak długi pobyt w studio trzeba również zainwestować sporo pieniędzy. "Pre-demówka" to zapis próby w studio z dogranym osobno wokalem- w taki sposób w krótkim czasie i za mniejsze pieniądze można uzyskać satysfakcjonującą wizytówkę naszej muzyki.

Jesteście samoukami, którzy za pomocą prób i błędów opanowali wszystkie chwyty, czy macie za sobą godziny lekcji i naukę w Szkole Muzycznej?

Tomek początkowo pobierał lekcje gry na gitarze klasycznej, jednak grę na elektryku opanowywał samodzielnie, zdecydowanie można określić go mianem samouka. Paweł zrezygnował ze szkoły muzycznej po sześciu miesiącach, po czym przez jakiś czas pobierał indywidualne lekcje. Piotrek przez okres trzech lat uczył się w szkole muzycznej w trybie tzw. ogniska, co pozwoliło nabrać mu odpowiedniej techniki gry i dało solidne podstawy do dalszego rozwoju. Wojtek jest całkowitym samoukiem.

28 grudnia wystąpicie wspólnie z grupą Sekator oraz Zły Pies Dingo w opolskim klubie ComeIn. Znacie się z członkami tych zespołów osobiście, graliście już wspólne koncerty?

Z chłopakami z Sekatora znamy się z wcześniejszych koncertów, w kwietniu mieliśmy okazję wystąpić na jednej scenie z ich drugim projektem (Obora) podczas Przeglądu Młodych Kapel w Fabryce, od tamtego czasu spotykaliśmy się wspólnie na scenach w ComeIn i Ozimku. Członkowie Złego Psa Dingo to również nasi znajomi, graliśmy wspólnie koncert charytatywny w Strzelcach Opolskich. Między naszymi zespołami panują bardzo dobre układy, stąd propozycja wspólnego koncertu pod koniec roku została przyjęta entuzjastycznie.

Kogo do tej pory supportowaliście podczas występów? Który z zespołów i koncertów najmilej wspominacie?

Niestety nie mieliśmy jeszcze okazji supportować żadnego znanego zespołu. Najmilej wspominamy koncerty z Silent Killem z okolic Dobrodzienia, Sekatorem, oraz krakowskim zespołem Uda – grają szpiegowski jazz, chłopaki są pełni poczucia humoru.

Koncertujecie wyłącznie w Opolu, czy również w innych miejscowościach można Was spotkać na scenie?

Bywa różnie, oczywiście przez przyzwoitą możliwość dojazdu w Opolu gramy najczęściej, ale występowaliśmy już w Zawadzkiem (tam się wszystko zaczęło, Ozimku, Kluczborku i Strzelcach Opolskich. Na styczeń przyszłego roku jesteśmy zaproszeni do Kłodzka, planujemy również koncert we Wrocławiu.

Jak wyglądają Wasze plany na 2011 rok? Macie jakieś postanowienia noworoczne?

Na początku roku planujemy zgłosić się do Neuro Music Contest, konkursu kapel ściśle powiązanego z wrocławskim Asymmetry Festival, co z pewnością pomoże zespołowi dalej się rozwijać. Duże nadzieje wiążemy również z nagraniami w studio. Można powiedzieć, że postanowienie noworoczne to koncerty, koncerty i jeszcze raz koncerty.
Pozdrawiamy i zapraszamy we wtorek do ComeIn!
Follow The Cat

 

Informacje o koncercie: klik

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039