Strona Główna » Koncerty, Wydarzenie » Rahim i Te-Tris

RAHIM – karierę rozpoczął w 1995r. wraz z zespołem 3-X-Klan, z którym zadebiutował na “Księdze tajemniczej” Kalibra44, a w 97r. wydał album “Dom pełen drzwi”. Następnie uczestniczył w spontanicznych projektach eRKa i MZD. W 1998r. połączył swe siły z Magikiem (ex. K44) oraz Fokusem (ex. Kwadrat Skład) i po 2 latach światło dzienne ujrzał ich album “Kinematografia” sygnowany nazwą Paktofonika. Album ten …zdobył wiele wyróżnień i nagród, a najważniejsze to: Złota Płyta, Fryderyk, As Empiku oraz nominacja do Paszportu Polityki! Rok po premierze pierwszego LP Paktofoniki zajął się współprodukcją Pijanych Powietrzem, czego efekt to “Zawieszeni w czasie i przestrzeni”, który otrzymał nominację do Fryderyka w kategorii hip-hop/rap. Następnie podjął się wyprodukowania ostatniej płyty PeeFKi o tytule “Archiwum Kinematografii”, co czynił równolegle z tworzeniem swego producenckiego debiutu pod nazwą “Experyment: PSYHO”. Obie płyty trafiły na rynek w 2002r. Rok później wraz z Fokusem zagrali ostatni koncert Paktofoniki w katowickim “Spodku”, gdzie zgromadzili ponad 5.000 publiczność. Rozwiązanie zespołu spowodowało automatyczne przekształcenie się w Pokahontaz. Okres 2003-2005 spędził na koncertach w kraju, Europie i w USA. W 2004r. założył wraz z Miuosh’em własne studio nagrań MaxFloStudio, będące kontynuacją domowego miejsca nagrywek Paktofoniki. Dnia 2 kwietnia 2005r. światło dzienne ujrzał album “Receptura” sygnowany nazwą Pokahontaz, którego producentem wykonawczym był właśnie Straho. Krążek ten od dnia premiery opanował listy sprzedaży i przez kilka miesięcy z nich nie schodził. Rah w przerwach między koncertami PKHZ, zajmował się produkcją debiutanckiego składu Projektor. Dokładnie rok po premierze “Receptury”, do sklepów trafia album “Miraż” w 95% wyprodukowany przez Straho i wydany nakładem nowopowstałej wytwórni MaxFloRec. Obecnie Rah tworzy bity dla zaprzyjaźnionych MC’s oraz pracuje nad swą kolejną produkcją p.t. “DynamoL”. 6 stycznia 2010 Rahim zaczął nagrywać swój pierwszy solowy album Podróże po amplitudzie. Premiera odbyła się 5 marca 2010.

więcej: www.rahim.pl

TeTris działalność artystyczną prowadzi od 1998 roku. Pierwsze nagrania rapera powstały ramach Projektu Parter. Projekt wkrótce przeistoczył się w Wiesz O Co Chodzi. W 2004 TeTris zadebiutował minialbumem ,,Naturalnie'' składającym się z dziewięciu utworów, gościnnie na płycie udzielał się Trzyker i Esdwa. Pod koniec marca 2009 ukazał się mixtape rapera oraz DJ-a Torta pt. Stick 2 My Name Right na bitach amerykańskiego producenta Statika Selektah . W sierpniu tego samego roku był jednym z reprezentantów polskiej sceny na festiwalu Hip Hop Kemp w Czechach. 9 września 2009 nakładem wytwórni Reformat4 i Fonografika ukazał się pierwszy album rapera pt. Dwuznacznie. Na płycie gościnnie wystąpili m.in. O.S.T.R., Łona, W.E.N.A., Pogz, Esdwa, Milumilu oraz Panna Ania. 31 Grudnia 2009 roku TeTris wydał mixtape na bitach Jay-Z, pt: Shovany Mixtape vol.1, który rozpoczął serię mixtapeów o nazwie Tristape.

Data: 19.02.2011
Godzina: 20:00
Miejsce: Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, ul. Piastowska 14A

źródło: www.ncpp.opole.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039