Strona Główna » Koncerty, Wydarzenie » Koncert symfoniczny

Honorowy patronat:
Ambasada Meksykańskich Stanów Zjednoczonych w Polsce
 
Orkiestra smyczkowa Filharmonii Opolskiej
Michael Meissner /Meksyk/ – dyrygent
 
W programie:
Artur Honegger – II symfonia
Muzyka meksykańska

Michael Meissner /Meksyk/ – dyrygent
Pochodzi z Hamburga. Reprezentuje wielopokoleniową niemiecką tradycję muzyczną luterańskich organistów.
Po ukończeniu studiów w Staatliche Hochschule für Musik w Monachium, przez 15 lat pełnił funkcję koncertmistrza, solisty i dyrygenta Regensburg Philharmonic Orchestra oraz głównego dyrygenta zespołu Camerata Ratisbonensis.
Jako dyrygent, solista i kameralista często koncertował w odległych zakątkach Europy i Ameryki.
W 1990r. został koncertmistrzem Mexico City Philharmonic Orchestra.
Jest założycielem Mexico City String Quartet, z którym nagrał 9 płyt CD i odbył liczne tournées koncertowe po Europie i Stanach Zjednoczonych.
W roku 2001 stworzył i kierował dwoma międzynarodowymi festiwalami muzycznymi: Música del Mar w Huatulco w stanie Oaxaca oraz Viva Vivaldi w Mexico City – w 2010 roku oba świętowały swoją 10. edycję.
Obecnie jest dyrektorem artystycznym State Chamber Orchestra of Morelos, z którą prowadzi intensywną działalność koncertową. Jest również dyrektorem artystycznym Sinfonieta Mexicana i Orquesta Viva Vivaldi, z którymi stale koncertuje, dokonując światowych prawykonań dzieł meksykańskich, włoskich, hiszpańskich, niemieckich, salwadorskich i amerykańskich.
Jako producent i dyrygent, Michael Meissner poprowadził wykonanie 9 oper, włączając w to amerykańską prapremierę Moctezumy Antonio Vivaldiego.
Współpracował z orkiestrami symfonicznymi w Meksyku, Salwadorze, Hiszpanii, Rosji, we Francji, w Szwajcarii, Portugalii, Republice Czeskiej, Niemczech, Polsce i w Stanach Zjednoczonych.

Data: piątek, 28 styczeń 2011
Godzina: 19:00 – 21:00
Miejsce: Filharmonia Opolska, Sala koncertowa
Bilety 25 zł, ulgowe 18 zł

źródło: www.filharmonia.opole.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039