Strona Główna » Koncerty, Wydarzenie » Kolędy & Christmas Songs na jazzowo

Anna Jurksztowicz & Classic Jazz Quartet
Lidia Sieczkowska – flet
Zbigniew Wrombel – kontrabas
Krzysztof Przybyłowicz – perkusja
Piotr Kałużny – piano
 
Rafał Szatan Quintet
Barbara Kurdej – wokal
Rafał Szatan – wokal
Tomasz Robaczewski – piano
Patryk Dobosz – perkusja
Maks Mucha – bas
Szymon Nidzworski – saksofon
Absolwenci i studenci uczelni muzycznych i teatralnych

Anna Jurksztowicz, fot. Marek Straszewski

Jest piosenkarką której kariera wokalna rozpoczęła się w wieku szkolnym w Szczecinie w amatorskim zespole wokalnym muzyki dawnej Musicus Poloniensis. Jej pierwszym nauczycielem muzyki był stypendysta Oliviera Messiena, prof. Henryk Boskar.
Uczyła się śpiewu klasycznego w Średniej Szkole Muzycznej w Szczecinie (prof. Halina Paterak), porzuciła jednak belcanto w wyniku fascynacji jazzem i muzyką pop.
W wieku 16 lat występowała już na estradach zawodowo obok największych gwiazd polskiej estrady.
W latach 1980-83 była solistką jazzowej grupy wokalnej Music Market specjalizującej się w muzyce gospel i spirituals, a w latach 1983-1985 współpracowała z poznańskim zespołem Spirituals and Gospel Singers. Z tymi zespołami dokonała nagrań dla archiwum PR, koncertowała w kraju i za granicą m.in. w Niemczech, Szwecji i Rosji.
 
Po raz pierwszy solo wystąpiła na KFPP w Opolu w 1985 r. zdobywając I nagrodę w konkursie Premier za "Diamentowy kolczyk", a także Nagrodę im. Karola Musioła.
W latach póżniejszych wielokrotnie na tym festiwalu zdobywała nagrody i wyróżnienia za interpretację takich znanych piosenek jak "Stan pogody", "Będzie tak jak jest", "Muszelko ratuj" czy "Ja samba".
Reprezentowała polską piosenkę na międzynarodowych festiwalach w Sopocie (Polska,1985); Dreżnie ( Niemcy,1987 ); Curaçao ( Antyle Holenderskie 1988 ); Jurmala
( Łotwa 1989); Karlshamn ( Szwecja 1990 ); Siracusa (Włochy 1991 ); Istanbule (Turcja 1991) i w Kairze ( Egipt 1995).
Nagrała wiele piosenek do znanych filmów i seriali TV m.in.: "Kingsajz"; "VIP"; "Czułość i kłamstwa"; "Matki, żony i kochanki"; "Na dobre i na złe"; "Więzy krwi", " Ranczo".
 
Od wielu lat występuje także z programami rozrywkowymi dla dzieci.
Nagrała piosenki do filmów, takich jak: "W pustyni i w puszczy"; "Puchatkowego Nowego Roku"; "Prosiaczek i Przyjaciele", "Kubuś i Hefalumpy".
 
Anna Jurksztowicz jest także wydawcą i producentem muzycznym. W serii płytowej poświęconej muzyce współczesnej pt.: "Modern Classics from Poland" jej firma wydawnicza "Si Music" (www.simusic.pl) promuje twórczość kompozytorską Krzesimira Dębskiego.

Classic Jazz Quartet, fot. Arek Berbecki
 
Zespół tworzą znakomici polscy muzycy (Lidia Sieczkowska, Piotr Kałużny, Zbigniew Wrombel i Krzysztof Przybyłowicz) mający za sobą koncerty w Europie, USA, Kanadzie i Azji oraz współpracę z takimi formacjami, jak String Connection, Walk Away, a także muzykami: Michałem Urbaniakiem, Zbigniewem Namysłowskim, Natalii Cole. Swoje interpretacje mistrzów klasyki zespół zaprezentował m. in. na Festiwalu „Chopiniana” w Warszawie, brał udział w cyklu “Projekt Chopin – 12 koncertów, 12 spojrzeń”, a także podczas XIII Międzynarodowego Konkursu Skrzypcowego im. H. Wieniawskiego w Poznaniu.

Data: 22 styczeń 2011
Godzina: 19:00 – 21:00
Bilety: 35 zł
Miejsce: Filharmonia Opolska, sala koncertowa

źródło: www.filharmonia.opole.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039