Strona Główna » Ogólnie, Sport, Wywiady » VII Opolska Gala Żużla na Lodzie wesprze kolejne chore osoby potrzebujące pomocy

O VII Opolskiej Gali Żużla na Lodzie opowiada nam Piotr Kumiec – członek zarządu Stowarzyszenia HAWI RACING TEAM, organizator Opolskich Gal Żużla na Lodzie.

Piotr Kumiec – fot. Grzegorz Janiczak

8 stycznia odbędzie się już po raz siódmy Opolska Gala Żużla na Lodzie. Kiedy i w jakich okolicznościach narodził się pomysł zorganizowania tej imprezy?

Pomysłodawcami sportowej rywalizacji na lodzie odbywającej się już od sześciu lat w opolskim „Toropolu” są osoby dobrze znane miłośnikom speedwaya w naszym mieście – Piotr Żyto, były zawodnik i wieloletni trener sportu żużlowego oraz Andrzej Hawryluk, były zawodnik opolskiego klubu i późniejszy jego prezes. W 2005 roku odbył się pierwszy turniej, który przyciągnął na trybuny dużą rzeszę kibiców spragnionych żużlowych emocji. Przedsięwzięcie odniosło sukces, dzięki czemu organizatorzy zdecydowali się realizować co roku kolejne edycje. Od samego początku Opolskie Gale pomagają potrzebującym pomocy chorym dzieciom, dlatego wypracowywany dochód przekazywany jest na ich leczenie i rehabilitację.
Ściganie się po lodowej tafli wypromował Sławomir Drabik, przez wielu ekspertów uważany za jednego z najlepszych techników w tej odmianie speedway’a, który jako pierwszy organizował turnieje w naszym kraju. Przed laty swoich sił w jeździe po lodzie próbowali także opolscy żużlowcy prowadzeni wówczas przez trenera Mariana Spychałę. Świadkom tego wydarzenia szczególnie mogą podoba się pokazowa jazda w wykonaniu Wojtka Załuskiego i Marka Mroza.

 

 

 

 

 

 

 

 

Cross na lodzie oraz mecz piłki crossowej – fot. Mariusz Matkowski

Pomoc chorym dzieciakom niosą nie tylko firmy oraz sponsorzy, ale również osoby prywatne, które bez żadnego wynagrodzenia angażują się w organizację tego przedsięwzięcia. Ilu sponsorów udało się zdobyć w tym roku?

Forma i charakter naszej imprezy spotyka się z życzliwym przyjęciem przez kibiców, którzy od samego początku niezawodnie zajmują wszystkie miejsca jakie są dostępne na widowni. To powszechne zainteresowanie sprawia, że z każdym rokiem sponsorów nam przybywa i obecnie jest ich kilkunastu. Dzięki temu możemy przygotować widowisko na najwyższym poziomie, podczas którego oprócz turnieju z udziałem jednych z najlepszych polskich żużlowców, propagujemy także inne dyscypliny motorowe, jak karting, automobilizm, motocykle terenowe, czy quady. W ostatnich czterech latach bezpośrednio przed imprezą prezentują się również najmłodsi hokeiści opolskiego Orlika. Od pierwszej edycji głównymi naszymi partnerami są lokalne samorządy – wojewódzki i miejski. Impreza odbywa się pod honorowym patronatem Marszałka Województwa Opolskiego oraz Prezydenta Miasta Opola. Pomoc organizacyjną udziela nam także Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji, który jest gospodarzem lodowiska. W realizację Gali angażuje się wiele prywatnych osób, których pomoc jest dla nas nieoceniona, na przykład dzięki inicjatywie niektórych z nich mogliśmy zwiększyć ilość punktów prowadzących obecnie przedsprzedaż biletów.
 

 

 

 

 

 

 

Mecz żużlowy na lodzie FALUBAZ – Lodowy Team POLSKA oraz Paweł Dytko w pokazie lodowym – fot. Mariusz Matkowski

Dochód z gali przeznaczany jest na rehabilitację i leczenie chorych dzieci. Ilu dzieciakom udało się pomóc dzięki organizowanej na opolskim „Toropolu” imprezie?

Wielką radość sprawia nam to, że nasze przedsięwzięcie daje niesamowitą frajdę wszystkim osobom zgromadzonym na widowni, którzy razem z nami uczestniczą w tym niecodziennym widowisku i jednocześnie wspólnie pomagamy pokrzywdzonym przez los chorym dzieciom z regionu opolskiego. W dotychczasowej historii udało się wspomóc leczenie Pawełka Wykroty, Oskara Langnera, Maćka Deca, Kamilki Chamielec, Oli Tokarczuk, Oli Myśliwiec, Madzi Gruszki i Kasi Kaczyńskiej. Pomoc otrzymał również Rafał Wilk, który doznał ciężkiej kontuzji w wypadku na torze żużlowym, jako wyraz wspólnej solidarności. Teraz chcemy pomoc dwu i pół letniemu Kamilowi Dzisiewiczowi z Opola, chorującemu na rdzeniowy zanik mięśni oraz trzy i pół letniemu Sebastianowi Wilkowi z Gogolina, cierpiącemu na bardzo rzadkie i poważne schorzenie uwarunkowane genetycznie, objawiające się obniżonym napięciem mięśniowym i upośledzonym rozwojem psychoruchowym i hipogonadyzmem. Dodatkowo pomoc przekażemy 24-letniemu Adrianowi Krasowi z Opola, któremu w wyniku powikłań spowodowanych cukrzycą i przebytą świnką amputowano nogę oraz mającemu także poważne problemy ze wzrokiem.

Gala żużla na lodzie to z jednej strony impreza charytatywna i zabawa, z drugiej jednak rywalizacja między zawodnikami. Jakich zawodników i w jakich dziedzinach zobaczymy w styczniu w Opolu?

Głównym spektaklem imprezy będzie trójmecz żużlowy na lodzie z udziałem Falubazu Zielona Góra, Unibaksu Toruń i HAWI Racing Team Opole. W ekipie z Zielonej Góry wystąpią: Piotr Protasiewicz, Patryk Dudek, Rafał Dobrucki i Adam Skórnicki. Barw Torunia bronić będą: Adrian Miedziński, Jacek Krzyżaniak, Mirosław Kowalik i Mariusz Puszakowski. W drużynie HAWI RT wystąpią gościnnie Sławomir Drabik, Adam Czechowicz, Mateusz Kowalczyk i Artur Czaja. Podczas meczu sportowych emocji nie powinno zabraknąć ani przez chwilę. Wcześniej odbędzie się miniturniej na motocyklach crossowych, w którym wystąpią motocykliści rajdowi (endurowcy) z opolskiego HAWI Racing Team: Grzegorz Michułka – zdobywca Pucharu Polski 2010 w klasie E1, Andrzej Gruntowski – zdobywca Pucharu Polski 2009 i 2010 w klasie E2/E3, Marcin Małek – II wicemistrz Polski 2008 i 2009 w klasie E2/E3, uczestnik mistrzostw świata, Europy i „sześciodniówki”,  Wadim Załuski – syn Wojciecha, jedynego opolskiego mistrza Polski na żużlu oraz zaproszeni goście: Jakub Strzelczyk (CKM Cieszyn) – mistrz Polski 2010 w klasie junior, Marcin Frycz (CKM Cieszyn) – wicemistrz Polski 2010 w klasie E1, Sebastian Krywult (BKM Bielsko-Biała) – mistrz Polski 2010 w klasie E2/E3 i Sebastian Baklarz (BKM Bielsko-Biała) – zdobywca Pucharu Polski 2008 w klasie E2/E3 i 2009 w klasie E1. Przed motocyklistami popis widowiskowej jazdy na czterokołowcach zaprezentują Błażej Kępka – właściciel KW-Speedway Products, firmy produkującej akcesoria do motocykli dla żużlowców ze światowej czołówki, promujący Quad Speedway Grand Prix i Łukasz Pacud (ATM Freestyle Rider), specjalizujący się w efektownych skokach na quadzie, w tym wykonujący backflip’a. Swoje umiejętności zaprezentują młodzi kierowcy z sekcji kartingowej HAWI Racing Team – Marcin Kraczkowski Junior (wicemistrz Europejskiego Finału Pucharu Easykart 2009 w klasie E-50), Aleksander Krawczyk, Tomasz Wójcik i Dominik Cebulla. Opolanie robią stałe postępy – w minionym sezonie zajęli trzecie miejsce w Pucharze Easykart w klasyfikacji zespołowej w klasie E-60. Na lód wyjedzie również samochód rajdowy kierowany przez Pawła Dytko. Oprócz podziwiania wymienionych sportowców w akcji organizatorzy przygotowali dla publiczności jeszcze inne atrakcje – m.in. pokaz modeli zdalnie sterowanych, czy rozlosowanie plastronów z autografami żużlowców wśród posiadaczy zakupionych biletów i inne upominki.

_________________________________

BILETY!

Zachęcamy wszystkich chętnych do wcześniejszego zaopatrywania się w bilety, ponieważ w dniu imprezy może ich już zabraknąć. Bilety w cenie 30,- PLN są do nabycia w przedsprzedaży, którą prowadzą:
Pub Sportowy TOROPOL – Opole, ul. Barlickiego 13
Sklep DOMEX – Opole, ul. Oleska 64 (przy siedzibie Wodociągi i Kanalizacja)
Sklep TABACO – Opole, ul. Katowicka 28 (przy skrzyżowaniu z ul. 1 Maja)
Sklep MF Enduro-Cross – Opole, ul. Budowlanych 8 (salon KTM)
Stacja Paliw OKTAN-BP – Krzanowice, ul. Armii Ludowej 51 (obwodnica północna)
Stacja Paliw Antra – Kotórz Mały, ul. Opolska 99
Zakupione bilety na VII Opolską Galę Żużla na Lodzie są bezpłatną wejściówką na mecz I ligi hokeja na lodzie ORLIK Opole – UKS SIELEC Sosnowiec (Sobota, 15.01.2011 r., sztuczne lodowisko TOROPOL w Opolu, godz. 18:30).

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039