Strona Główna » Ogólnie » Posacki i Trzos w Galerii Sztuki Współczesnej

Od środy, 5 stycznia, w Galerii Sztuki Współczesnej podziwiać można prace 2 Bartków, którzy zdają się być braćmi bliźniakami, którzy swe rodzinne więzy odnaleźli dopiero w sztuce. Jeden – Trzos – studia ukończył na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, Wydział Grafiki w Katowicach, drugi – Posacki – jest absolwentem Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Obydwaj rocznik 1976, obydwaj pracują i rzeźbią nowych opolskich artystów w Instytucie Sztuki na Uniwersytecie Opolskim.

Posacki, który jest laureatem Nagrody Galerii Sztuki Współczesnej na Salonie Jesiennym 2010, do udziału w wystawie zaprosił nie tylko Trzosa, ale również Joannę Mużelak, która w piwnicach Galerii Sztuki Współczesnej wystawiła swój ''Model integralny''.
 

 

 

 

 

 

 

Na piętrze oprócz prac graficznych i malarskich zaprezentowano również projekcje multimedialne, a pomieszczenia wypełnione były po brzegi pasjonatami sztuki. Prace porównywano nie tylko do klasycznych artystów, ale również doszukiwano się w nich cech wspólnych z pracami Domicza, czy Polnara. Jeden architekt, drugi grafik i malarz, kojarzyli się szczególnie temu starszemu pokoleniu podczas podziwiania wystawionych prac.

Wystawę „Apokryfy” oraz „Silesia” podziwiać będzie można do 30 stycznia. 
 

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039