Strona Główna » Konkursy, Ogólnie » Rozpoczyna się konkurs „Uczelnia Liderów”

Ruszyła I edycja ogólnopolskiego konkursu i programu certyfikacji polskich szkół wyższych "Uczelnia Liderów". W konkursie mogą startować uczelnie, które dbają o dobry start swoich studentów i absolwentów na rynku pracy. Organizatorem projektu jest Fundacja Rozwoju Edukacji i Szkolnictwa Wyższego. Zgłoszenia trwają do 31 marca.

Serwis PAP – Nauka w Polsce jest jednym z patronów medialnych konkursu.

Certyfikaty "Uczelnia Liderów" będą przyznawane w osobnych kategoriach uczelniom publicznym oraz niepublicznym.

W konkursie mogą wziąć udział szkoły wyższe, które dbają o przyszłość swoich absolwentów i pomagają im w dobrym starcie na rynku pracy. Jak wyjaśniają organizatorzy, uczelnie te powinny m.in. uwzględniać potrzeby rynku przy tworzeniu oferty edukacyjnej, promować przedsiębiorczość akademicką, wspierać innowacje edukacyjne, czy monitorować losy absolwentów oraz aktywnie wspierać ich rozwój zawodowy.

Oprócz certyfikatów, przyznane zostaną również wyróżnienia – tytuł "Primus" uzyskają uczelnie, którym recenzenci przyznają najwyższą liczbę punktów, a tytuł "Aurea Praxis" trafi do rektorów, którzy szczególnie przyczyniają się do kształcenia studentów przygotowanych do skutecznego podejmowania wyzwań zawodowych.

Uczelnie zainteresowane udziałem w konkursie powinny przesłać wypełnioną ankietę konkursową i odpowiedzą w niej na pytania dotyczące podejmowanych przez siebie działań na rzecz rozwoju edukacji praktycznej studentów i kształcenia dla rynku pracy.

Zgłoszenia uczelni ocenią eksperci komisji konkursowej, którzy zdecydują o przyznaniu certyfikatów. Wyróżnienia i certyfikaty będą wręczone podczas uroczystej gali w Collegium Novum Uniwersytetu Jagiellońskiego.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.fundacja-edukacja.org.pl

PAP – Nauka w Polsce

lt/ agt/

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039