Strona Główna » Film, Wydarzenie » Czwartkowe Kino Fabryczne – Podejrzane Społeczeństwo

Jak co tydzień zapraszamy do uczestnictwa w Czwartkowym Kinie Fabrycznym, w którym 13 stycznia będzie można obejrzeć film pt. ‚Podejrzane Społeczeństwo’.
Miliony kamer monitoringowych obserwują nas na ulicach, w sklepach i urzędach. Analizowane są zapisy naszych wizyt w internecie, transakcji bankowych, płatności kartą kredytową, rozmów telefonicznych, przejazdów publicznymi środkami transportu (jeśli jesteśmy użytkownikami kart …zbliżeniowych).
Nowe dowody tożsamości (nieobowiązkowe) i paszporty zawierają dane biometryczne, takie jak odciski palców, trójwymiarowy obraz twarzy i zapis tęczówki oka – w sumie delikwent ubiegający się o któryś z tych dokumentów musi dostarczyć 49 prywatnych informacji gromadzonych w Krajowym Rejestrze Danych.
Autorzy filmu kwestionują tą sytuację i udowadniają, że totalna inwigilacja nie tylko narusza prawo obywateli do prywatności, lecz czasami ułatwia wręcz działanie przestępcom, przed którymi miała nas chronić.
Aby zgłębić temat inwigilacji społeczeństwa przez służby państwowe, zapraszamy w czwartek 13stycznia do Fabryki!

Data: 13.01.2011
Start jak zawsze w czwartek o 20.00!
Wjazd: wolne datki na ogrzewanie

Miejsce: Fabryka, ul. Oleska 35/1

źródło: fabrycznie.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039