Strona Główna » Konkursy, Ogólnie » Ostatnia szansa na udział w studenckim konkursie rachunkowości

Studenci wszystkich kierunków już po raz drugi mogą spróbować swoich sił w ogólnopolskim konkursie z rachunkowości: Progress Accounting Competition (PAC). Zgłoszenia uczestników przyjmowane są do 14 stycznia. Na najlepszych czekają m.in. netbooki, staże i iPody.

Zainteresowani udziałem w konkursie powinni do 14 stycznia zarejestrować swoje 3-osobowe drużyny, za pomocą krótkiego formularza dostępnego na stronie www.pac.org.pl.

„Chcemy, aby studenci poszerzali poziom swojej wiedzy rozwiązując praktyczne zadania z rachunkowości, doskonalili umiejętności pracy w zespole oraz dobrze się bawili. PAC może być ciekawym doświadczeniem nie tylko dla studentów kierunków ekonomicznych” – deklarują organizatorzy konkursu ze Studenckiego Koła Naukowego Progress, działającego przy Uniwersytecie Łódzkim.

W drugim etapie konkursu zarejestrowani uczestnicy wezmą udział w teście złożonym z 15 pytań teoretycznych. Odpowiedzi na pytania należy przesłać do 26 stycznia. Do trzeciego etapu zakwalifikowanych zostanie 85 proc. zespołów, które zdobyły najwięcej punktów.

Trzeci etap polega na rozwiązaniu zadania złożonego z kilku podpunktów. Rozwiązania należy odesłać do 18 lutego. W finałowym etapie spotka się już tylko 10 najlepszych drużyn z całej Polski.

11 marca na wydziale Ekonomiczno-Socjologicznym Uniwersytetu Łódzkiego pod okiem specjalistów reprezentujących m.in. Ernst & Young oraz PricewaterhouseCoopers finaliści zmierzą z zadaniami praktycznymi i zawalczą o cenne nagrody.

Dla najlepszych organizatorzy przygotowali m.in. netbooki, iPody, staże, bony szkoleniowe (o wartości do 3 tys. zł), a także mp3, dyski zewnętrzne, prenumeraty, książki.

***

Progress Accounting Competition to autorski projekt Studenckiego Koła Naukowego Progress, działającego przy Uniwersytecie Łódzkim. W pierwszej edycji konkursu uczestniczyło 240 zespołów z całej Polski. Pierwsze trzy miejsca w konkursie zajęły kolejno drużyny: KMM z Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie, Gang Trójkołowych Rowerków Księgowych z Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz Girls z Uniwersytetu Łódzkiego.

PAP – Nauka w Polsce

ekr/ agt/bsz

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039