Strona Główna » Koncerty, Wydarzenie » TANGO Y MAS /Tango i więcej

Klasyczne tango argentyńskie i portugalskie fado w oryginalnym wykonaniu.

Ariel Ramirez (Argentyna) – bandoneon
Joao Teixteira da Sousa (Portugalia) – wokal
Dariusz Samerdak – piano
Dominika Białostocka – gitara
gościnnie: Wiesław Prządka (bandeon, akordeon)

Ariel Ramirez – Argentyński muzyk, mieszkający od kilku lat w Polsce.
Koncertował w krajach Ameryki Południowej ( Argentyna, Chile, Peru, Brazylia, Wenezuela).
Wykonuje, wspólnie ze swoim zespołem, tango argentyńskiego oraz tradycyjne utwory folkloru latynoamerykańskiego i portugalskiego fado.
W sierpniu 2010r. towarzyszył gościnnie kubańskiemu wokaliście EL MUSO
(byłemu wokaliście legendarnej grupy Buena Vista Social Club) w jego trasie po Polsce, wykonując tradycyjne utwory kubańskie.

Wiesław Prządka – uważany jest za najwybitniejszego polskiego akordeonistę i bandoneonistę. Twórca i kierownik artystyczny wielu zespołów i projektów muzycznych. Jak sam zwykł mawiać, urodził się po to aby grać na akordeonie. Jak dotąd jest jedynym bandoneonistą w Polsce, koncertującym na bandoneonie diatonicznym (wyjątkowa trudność tego instrumentu polega na tym, że na rozciąganiu miecha naciskając te same guziki, wydobywa się inny dźwięk niż na zamykaniu). Jako wszechstronny artysta koncertuje na estradach całej Europy, a także Stanach Zjednoczonych. Dokonał szeregu nagrań dla rozgłośni radiowych i telewizyjnych w Polsce, Szwecji, Niemczech, Holandii, Francji, Danii, Belgii, Włoszech. Ma na swoim koncie wiele płyt nagranych z własnym zespołem New Musette Quartet, z zespołem Hot Swing, Piazzoforte, New Tango Bridge, oraz wybitnymi wokalistami i orkiestrami.

Data: 5 luty 2011
Godzina: 19:00 – 21:00
Bilety:  40zł
Miejsce: Filharmonia Opolska, sala koncertowa

źródło: www.filharmonia.opole.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039