Strona Główna » Konkursy, Ogólnie » Konkurs Komitetu Psychologicznego PAN dla wybitnych młodych psychologów

Trwa konkurs o Nagrodę im. Andrzeja Malewskiego organizowany przez Komitet Psychologii PAN. Mogą w nim brać udział młodzi naukowcy o wybitnych osiągnięciach naukowych w dziedzinie psychologii. Zgłoszenia są przyjmowane do 25 lutego.
To już siódma edycja konkursu. Nagroda przyznawana jest naukowcom, którzy nie przekroczyli 35. roku życia, za wybitne osiągnięcia naukowe w zakresie teorii psychologicznej, badań psychologicznych, metodologii nauk społecznych albo badań interdyscyplinarnych, w których jedną z dyscyplin powinna być psychologia.

Kandydatów do nagrody może zgłosić każdy naukowiec polski co najmniej z stopniem doktora habilitowanego lub profesor zagraniczny. Zgłaszać mogą się także sami zainteresowani ubieganiem się o to wyróżnienie.

W skład kapituły Nagrody im. Andrzeja Malewskiego wchodzą prof. prof.: Jerzy Brzeziński, Zdzisław Chlewiński, Janusz Grzelak (przewodniczący), Wiesław Łukaszewski, Grzegorz Sędek, Helena Sęk, Bogdan Wojciszke.

Podstawą oceny kandydatów są: szczegółowy życiorys akademicki kandydata, kopie wszystkich jego publikacji naukowych oraz dwie recenzje jego wkładu w rozwój nauki napisane przez wskazanych przez kapitułę konkursu samodzielnych pracowników naukowych.

W poprzednich edycjach konkursu nagrodę przyznano dr. Wojciechowi Draganowi, dr. Michałowi Bilewiczowi i dr Aleksandrze Łuszczyńskiej-Cieślak z Uniwersytetu Warszawskiego, dr Aleksandrze Gruszce z Uniwersytetu Jagiellońskiego, a także dr. Wojciechowi Cwalinie ze Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej.

Więcej o konkursie na stronie: www.knpsych.pan.pl

PAP – Nauka w Polsce

lt/ agt/

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039