Strona Główna » Konkursy » XIV konkurs „AUSTRIA – KRAJ I MIESZKAŃCY”

Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Opolu – Biblioteka Austriacka – Österreich-Bibliothek zaprasza do udziału w XIV konkursie wiedzy „AUSTRIA – kraj i mieszkańcy”, który odbędzie się w ramach 11. Wiosny Austriackiej.

Regulamin

1. Konkurs odbędzie się w 2 etapach:

I etap – test wyboru – 08.03.2011 (wtorek) o godz. 15.30 w Bibliotece Austriackiej w Opolu pl. Piłsudskiego 5 dla uczestników indywidualnych. Dla grup szkolnych konkurs odbędzie się tego samego dnia w szkole pod opieką nauczyciela zgłaszającego grupę, odpowiadającego za organizację konkursu i terminowe dostarczenie do biblioteki arkuszy odpowiedzi do sprawdzenia.

II etap – finał – 29.03.2011 (wtorek) dla około 10 zdobywców największej liczby punktów w I etapie. Polegać będzie na prezentacji (maksymalnie 3-minutowym) wypowiedzi związanej z Austrią np. o wybranej postaci, miejscowości, ciekawostce czy fakcie z historii. Temat należy zgłosić organizatorowi do 25.3. oraz uzyskać jego akceptację. Druga część konkursu polegać będzie na odpowiedzi ustnej na wylosowany zestaw, składający się z 3 pytań. Wypowiedzi oceniać będzie jury.

2. Uczestnikami konkursu mogą być wszystkie osoby, z wyjątkiem laureatów wcześniejszych edycji konkursu.

3. Konkurs obejmować będzie wiedzę z historii, geografii, nauki, kultury, życia społecznego i politycznego Austrii. Pytania i wypowiedzi formułowane będą w języku polskim.

4. Biblioteka Austriacka oferuje prezentację o Austrii połączoną z projekcją filmów o Austrii (wymagane jest zgłoszenie udziału) oraz literaturę do konkursu – do wykorzystania zarówno na lekcjach, jak i w samokształceniu.

5. Nagrody:

1 miejsce – wycieczka do Wiednia ufundowana przez Biuro Podróży ALMATUR
2 i 3 miejsce – kurs języka niemieckiego (1 semestr) w Bibliotece Austriackiej

Wszyscy uczestnicy finału otrzymają ponadto nagrody rzeczowe i dyplomy.

6. Zgłoszenia do 04.03.2011 r. w Bibliotece Austriackiej osobiście, via e-mail lub telefonicznie.

Pragniesz zgłosić swoje uczestnictwo, napisz!
Regulamin konkursu w formacie PDF

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039