Strona Główna » Konferencje, Ogólnie » Trwa przyjmowanie zgłoszeń na międzynarodową konferencję o surowcach mineralnych

Można już zgłaszać swój udział w międzynarodowej konferencji „Zrównoważona produkcja i konsumpcja surowców mineralnych w Europie – integracja aspektów społecznych i racjonalnego zużycia zasobów”, która odbędzie się we Wrocławiu od 20 do 22 października. Udział w konferencji jest płatny.
Organizatorami spotkania są: Instytut Gospodarki Surowcami Mineralnymi i Energią PAN w Krakowie, European Association of Mining Industries w Brukseli oraz Związek Pracodawców Polska Miedź w Lubinie. Konferencja będzie miała miejsce w ramach przewodnictwa Polski w Radzie UE.

Podczas konferencji będą omawiane priorytetowe dla XXI wieku zagadnienia dotyczące możliwości rozwoju przemysłu wydobywczego przyjaznego dla środowiska, opłacalnego ekonomicznie i akceptowalnego społecznie. W trakcie spotkania będzie też mowa o wpływie międzynarodowej konkurencyjności i globalizacji na pozycję firm w Europie.

Konferencja ma stanowić platformę wymiany wiedzy w zakresie zagadnień ekonomicznych, społecznych i środowiskowych związanych z przemysłem górniczym w Europie. Ma się również stać forum dla wypracowania narzędzi propagujących społeczną odpowiedzialność biznesu, jako ważnego elementu długotrwałego zaufania pracowników i konsumentów.

Spotkanie będzie poświęcone zagadnieniom dotyczącym m.in. dostępności krajów EU do surowców mineralnych, właściwych warunków zapewniających stabilne dostawy surowców ze źródeł europejskich; zdrowiu i bezpieczeństwu w górnictwie czy możliwości rozwoju europejskiego przemysłu wydobywczego.

Organizatorzy zapowiadając imprezę zaznaczają, że Unia Europejska jest największym konsumentem surowców mineralnych i jednym z największych na świecie producentów niektórych z nich. Mimo to UE jest też zależna od importu i dostaw surowców mineralnych. „W dokumentach UE zwraca się uwagę na uzależnienie Unii od importu metali i paliw kopalnych, a także konieczność poszukiwania rozwiązań zapewniających bardziej efektywne zużycie surowców mineralnych w różnych gałęziach przemysłu. Niezawodne i niezależne zabezpieczenie dostępu do surowców jest jednym z ważniejszych czynników wpływających na konkurencyjność UE” – piszą organizatorzy.

Honorowymi Patronami konferencji są: przewodniczący Parlamentu Europejskiego Jerzy Buzek, wicepremier, minister gospodarki Waldemar Pawlak oraz minister środowiska Andrzej Kraszewski.

Więcej informacji o konferencji tutaj.

PAP – Nauka w Polsce

lt/ agt/ bsz

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039