Strona Główna » Ogólnie » TRIMO URBAN CRASH – czas składania prac zakończony. Aż 62 prace nadesłane z Polski!

Zakończył się już czas składania aplikacji do trzeciej, międzynarodowej edycji konkursu TRIMO URBAN CRASH. Zwycięski projekt zostanie ogłoszony pod koniec marca 2011. Wśród wszystkich nadesłanych prac aż 62 projekty są z Polski!
Słowenia/Trebnje, 2 lutego 2011, wczoraj czas na składanie projektów do 3-ciej edycji konkursu Trimo Urban Crash dobiegł końca. Tegoroczna ilość nadesłanych projektów przeszła wszelkie oczekiwania – do walki o główną nagrodę przystąpiło aż 363 studentów z 56 krajów świata. Międzynarodowe jury, składające się z dziesięciu członków, podda ocenie wszystkie prace, by pod koniec marca 2011 ogłosić zwycięzcę konkursu.
W czerwcu firma Trimo wybuduje zwycięski projekt w mieszkalnej dzielnicy Lublany – Nove Fužine. Na oficjalnej ceremonii otwarcia nowej instalacji firma Trimo nagrodzi również zwycięzców konkursu pobytem w uznanej, londyńskiej szkole architektury Architectural Association (AA), School of Architecture. Studenci, którzy uzyskają
w konkursie najwyższe oceny będą mieli również szansę na poznanie wszystkich członków jury oraz uczestnictwo w warsztatach architektury w Lublanie.

Tegoroczna edycja konkursu wywołała znacznie większe zainteresowanie niż w latach poprzednich. Na oficjalnej stronie konkursu swojej rejestracji dokonało aż 2463 studentów z 90 różnych krajów świata, Do konkursu zgłoszone zostały 363 projekty z 56 krajów, co jeszcze bardziej podkreśla międzynarodowy charakter konkursu. Ilość dokonanych rejestracji niesamowicie wzrosła z 23 złożonych podczas pierwszej edycji konkursu, do 363 nadesłanych obecnie.

Najwięcej projektów zostało nadesłanych z Serbii (79), Polski (62) i Słowenii (43), ale dużo prac nadeszło z USA, Wielkiej Brytanii. Hiszpanii, Słowacji, Rosji, Włoch czy Bośni i Hercegowiny.

Dziesięcioosobowe, międzynarodowe jury składające się profesorów architektury, architektów, autorów zwycięskiej pracy z poprzedniej edycji konkursu oraz reprezentantów firmy Trimo
i miasta Lublana, podejmie decyzję w marcu o wyborze finałowych projektów. Wybrane prace finałowe zostaną poddane publicznemu głosowaniu poprzez stronę konkursu a zwycięski projekt zostanie ogłoszony w pod koniec marca.

Podczas czerwcowej, oficjalnej ceremonii otwarcia instalacji, firma Trimo nagrodzi zwycięzców konkursu tygodniowym pobytem w uznanej, londyńskiej szkole architektury Architectural Association (AA), School of Architecture. Finaliści konkursu będą mieli możliwość osobistego poznania członków jury oraz wzięcia udziału w architektonicznych warsztatach w Lublanie. Zwycięski projekt zostanie wybudowany przez firmę Trimo w wybranej lokalizacji – mieszkalnej dzielnicy Lublany Nove Fužine.

Miloš Ebner, szef działu innowacji w Trimo, komentuje: „bardzo się cieszymy z tak dużej ilości zgłoszeń do konkursu. Potwierdza to przede wszystkim, iż udało nam się umieścić go na odpowiednim poziomie, oraz że stanowi on istotną wartość dla studentów architektury
i projektowania z całego świata. Konkurs „Trimo Urban Crash” jest jednym z niewielu konkursów, które dają studentom możliwość uczestniczenia we wszystkich etapach projektowania zaczynając od pomysłu, kończąc realnym urzeczywistnieniem całego projektu”

Miloš Florjančič, organizator konkursu, profesor na wydziale architektury w Lublanie, dodaje:
“Członkowie jury chcieliby zobaczyć nowoczesne, doskonałe pod względem architektonicznym
i technicznym rozwiązania. Podczas procesu oceny prac będziemy szukać w nich innowacyjności, prostoty oraz interesujących pomysłów jak również będziemy patrzeć na to, co tak naprawdę projekt ten wyraża i jak może on służyć mieszkańcom tej mieszkalnej dzielnicy, typowej dla wielu europejskich miast”.

Tegoroczne zadanie konkursowe było wyzwaniem dla studentów architektury i projektowania do zaprojektowania unikalnej, urbanistycznej instalacji, dla mieszkalnej dzielnicy Lublany Nove Fužine, w której zastosowane zostały materiały i rozwiązania Trimo. Głównym celem projektu jest przede wszystkim znalezienie odpowiedzi na architektoniczne i społeczne problemy współczesnych, europejskich urbanizacji.

Międzynarodowy konkurs Trimo Urban Crash daje studentom doskonałą możliwość na nawiązanie nowych, interesujących znajomości oraz wymianę i porównanie wiedzy i dotychczas zdobytych doświadczeń w dziedzinie architektury. Firma Trimo dąży do rozszerzenia współpracy z uczelniami wyższymi by zachęcić je do konstruktywnej wymiany informacji
w zakresie teorii, praktyki i ekonomii na różnych obszarach naszego życia.

Aby uzyskać więcej informacji o konkursie zapraszamy do odwiedzenia strony: www.trimo-urbancrash.com lub prosimy o kontakt z Magdaleną Michalską,: magdalena.michalska@trimo.pl, +48 669 844 202.

źródło: informacja prasowa

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039