Strona Główna » Wydarzenie, Wystawy » Wystawa Fotografii „Szepty przeszłości”

Nowo powstałe Stowarzyszenie fotograficzne o nazwie „Towarzystwo Fotograficzne Wizjonerzy „ z siedzibą w Sosnowcu, swe pierwsze urodziny obchodzić będzie 23 lipca 2011 roku. Jego członkowie głównie fotografują i archiwizują miejsca opuszczone, industrialne, pokazują resztki tego co pozostało po wielkich przedsiębiorstwach, kopalniach, fabrykach, cementowniach. Forma ukazania tych miejsc jest różnorodna, od prostej reporterki po abstrakcyjne wizje z modelami. Członkowie Stowarzyszenia starają się ukazać na swych fotografiach pozostałe piękno opuszczonych miejsc, które widziane są na co dzień jako ruiny , miejsca smutne i przygnębiające, przekazują swoją fotografią walory artystyczne w fotografowaniu brzydoty przemysłowej.
Choć lokalizacją siedziby Stowarzyszenia jest Zagłębie, Stowarzyszenie zrzesza w swej grupie ludzi z całej Polski, są to artyści z Gdańska, Olsztyna, Opola i terenów województwa śląskiego. Początek swej działalności zwrócili w kierunku wystaw tematycznych dotyczących danego miejsca z zarysem jego historii. W listopadzie 2010 roku rozpoczęli cykl wystaw o tematyce industrialnej, którą chcą pokazać całej Polsce , gdzie przewodnim tematem jest ukazanie terenów , obiektów, które pozostały na ich fotografiach a które zniknęły lub znikają z powierzchni ziemi. Wystawa „Szepty przeszłości” zagościła już w Miejskim Klubie Maczki w Sosnowcu, Zamku w Mosznej, dwóch Klubokawiarniach w Warszawie. Poza wystawami członkowie Stowarzyszenia chcą realizować swe postanowienia statutowe, gdzie duży nacisk stawiać będą na:

- Popularyzowanie i dokumentowanie za pomocą fotografii walorów krajobrazowych, przyrodniczych, turystycznych, sportowych, naukowych, kulturowych Polski oraz reportaż obrazujący życie we współczesnej Polsce.

- Współudział w tworzeniu kultury narodowej.

- Popularyzacja fotografii we wszystkich jej dziedzinach.

- Prezentację, promocję twórczości fotograficznej we własnej galerii oraz w innych podobnych ośrodkach w kraju i za granicą.

-Dokształcanie w zakresie techniki, technologii, estetyki i historii fotografii.

-Pogłębianie zainteresowania dla zabytków sztuki, architektury, przyrody, krajobrazu i folkloru dla odbiorców z poza Stowarzyszenia.

Data: 5.02.2011
Godzina: 18:00
Miejsce: Piwnica Artystyczna, ul. Piastowska

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039