Strona Główna » Koncerty » IOWA SUPER SOCCER w ComeIn

Opener Festival, OFF Festival, Ars Cameralis, Przystanek Woodstock, czeski i niemiecki festiwal filmowy odpowiednio w Uherske Hradiste i Cottbus ? to tylko kilka imprez, na których grała Iowa Super Soccer w ciągu ostatniego roku. Do tego dochodzą trasy koncertowe po Ukrainie i… Chinach!
W międzyczasie koncertowali również w radiowej Trójce, Roxy FM i kilku lokalnych rozgłośniach. Wydali też drugą płytę „Stories Without Happy Endingęłęó”, która zebrała mnóstwo pochlebnych recenzji dziennikarzy. Ich utwór „My World” dotarł do pierwszego miejsca kilku list przebojów. Jakby tego było mało, otrzymali nagrodę za „Europejskie Objawienie Roku” na hiszpańskim festiwalu Pop Art w Caceres. To wszystko działo się w ciągu ostatnich miesięcy z zespołem Iowa Super Soccer.

Drugi album mysłowickiej grupy Iowa Super Soccer został wydany 15 marca nakładem Gusstaff Records i zebrał mnóstwo bardzo pozytywnych recenzji. Płytę zatytułowaną „Stories Without Happy Endingęłęó” promowały singile „My World” i „Mr Lonely”. Premiery utworów miały miejsce w radiowej Trójce, piosenki gościła również w rozgłośniach lokalnych oraz Esce Rock i Roxy FM, podbiły też kilka list przebojów. Tuż po wydaniu albumu, grupa ruszyła w ogólnopolską trasę koncertową, która składała się z kilkadziesięciu występów.
Płyta „Stories Without Happy Ending” zebrała m.in. takie recenzje:
Puściłem to sobie w deszczowy niedzielny poranek i zapomniałem o bożym świecie. Kojące akustyczne dźwięki poza obowiązkową dawką melancholii kryją w sobie wielką przygodę. – Jarek Szubrycht, tygodnik „Przekrój”
Czasem trzeba posłuchać czegoś, co odpręży i doda sił na następny dzień. I dobrze, żeby było podane z klasą. Te warunki spełnia pochodząca z Mysłowic Iowa Super Soccer. Oryginalny, ciepły głos wokalistki Natalii Baranowskiej i subtelna, niezwykle klimatyczna muzyka tworzą najwyższą jakość. – Waldemar Ulanowski, Wirtualna Polska wp pl
Autorzy fenomenalnego jak na polskie warunki debiutu, pochodzący z Mysłowic skład Iowa Super Soccer, wracają z drugą, także bardzo udaną płytą. „Stories Without Happy Ending” jest albumem, przy którym doskonale można się wyciszyć, przystopować i odprężyć po całodziennej bieganinie. Artur Rojek mówił przy okazji debiuty Iowy, że muzyka tego zespołu porusza ? i to prawda. Nie wypada przegapić tej płyty. – Bartek Kot, portal Onet Pl
Muzyka Iowa Super Soccer inspirowana jest głównie amerykańską sceną niezależną. Brzmienie śląskiej kapeli można określić jako indie pop. Zespół działa od 2004 roku. Dwa lata temu nakładem niezależnej wytwórni Gusstaff Records wydał debiutancki album „Lullabies To Keep Your Eyes Closed”. Płytę wypełnia jedenaście pięknych, łagodnych, momentami akustycznych utworów. To jeden z najlepszych polskich debiutów fonograficznych 2008 roku!
Iowa Super Soccer grała na OFF Festivalu w Mysłowicach (2006 i 2009), na Opener Festival (2009), Przystanku Woodstock (2010) oraz Globaltica Festival (2009) w Gdyni, na Ars Cameralis (2007 i 2009), dwukrotnie w radiowej Trójce, na PiotrkOFF Art Festival (2009), na Feel On Festivalu w Ostrzeszowie (2007) i wielu innych imprezach. Iowa Super Soccer koncertowała z takimi zespołami jak Myslovitz, Czesław Śpiewa, Rykarda Parasol, Immanu El, Lonely Drifter Karen, Dakota Suit, Please The Trees, Troy von Balthazar, Chris & Carla, My Name Is Nobody czy solistami: Barbarą Morgenstern, Mattem Elliottem czy legendarnym Markiem Kozelkiem z Red House Painters. Obecnie zespół występuje w siedmioosobowym składzie, z sekcją smyczkową. Na czele grupy stoją: gitarzysta – Michał Skrzydło oraz tegoroczna maturzystka, 19-letnia wokalistka Natalia Baranowska.

Strony internetowe kapeli:
tutaj oraz Myspace

Peter J. Birch

Debiutancka EP „In my Island” 19-letniego songwritera z Wołowa trafiła do sklepów 24 kwietnia. Tego dnia Peter J. Birch dał okolicznościowy koncert z projektem Czesław Śpiewa. Później zdał maturę i występem w radiowej Trójce rozpoczął ogólnopolską trasę koncertową. W międzyczasie zbierał bardzo pochlebne recenzje za swój debiut. Ale to nie jedyne sukcesy Petera!

Naprawdę nazywa się Piotr Jan Brzeziński. Mieszka i komponuje w Wołowie, na Dolnym Śląsku. Jest tegorocznym maturzystą. Jego muzyka obraca się wokół akustycznego indie folku. Na twórczość Piotrka wielki wpływ mają tacy artyści jak Damien Rice, Rocky Votolato czy Damien Jurado.

W kwietniu na sklepowe półki (dzięki Locco Records/Borówka Music) trafiły pierwsze nagrania Piotrka. Debiutancką EP „In my Island” maturzysta nagrał w studiu Przemysława „Perły” Wejmanna. Były muzyk Acid Drinkers produkował wcześniej m.in. album Much „Terroromans” oraz płyty takich grup jak Let The Boy Decide czy Blue Raincoat. „Perła” zajął się również miksem i masteringiem nagrań Piotrka.

Debiutancką EP Petera promował singiel „Morning Bird”, który miał premierę w radiowej Trójce 7 kwietnia 2010 roku. Tuż po wydaniu EP 19-latek przystąpił do zdawania matury (skutecznie), a później wyruszył w trasę koncertową obejmującą kilkanaście miast na terenie całej Polski. Zagrał również w radiowej Trójce.

Peter J Birch ma za sobą kilkadziesiąt koncertów, zdążył już wystąpić u boku zespołów Czesław Śpiewa, Iowa Super Soccer, Please The Trees, Lonely Drifter Karen, Twilite, Loco Star, a także SelFbrusha, Tymona Tymańskiego, ET Tumasona czy Romka Puchowskiego.

EP Piotrka dostała takie recenzje:

- Okazuje się, że mamy nad Wisłą songwriterów na światowym poziomie. Udowadnia to Peter J.Birch. To debiut roku na polskiej scenie indie-folkowej! – „Instytutu Rozwoju Kultury Alternatywnej” (IRKA)

- Pamiętam jak kilka miesięcy temu miałem okazję posłuchać Piotra na żywo. Pomimo lekkiej scenicznej niepewności już wtedy słychać było potencjał w jego muzyce. Nagrywając ?In my Island? dowiódł, że to co robi, robi szczerze i przemyślenie. – Wojciech Żurek, magazyn „Splot”

- Cztery premierowe, solidnie zrealizowane utwory Petera to pierwszy zwiastun jego muzycznych możliwości. Głos artysty brzmi na naszej krajowej scenie bardzo wyraźnie. Mało który z naszych rodzimych artystów, z podobnym wyczuciem i przekonaniem, potrafi wyśpiewać swoje emocje w obcym języku. – Marcin Bieniek, portal „Uwolnij Muzykę”

- Amatorzy akustycznego grania powinni się cieszyć, że pojawił się ktoś taki, jak Piotrek Jan Brzeziński. – Martyna Zagórska, portal „Elephant Shoe”

- Artysta dysponuje charakterystyczną barwą głosu, która doskonale współgra się z proponowanym repertuarem. Niełatwo zaintrygować słuchacza mając do dyspozycji jedynie gitarę i głos. Peterowi się to udaje także dzięki kompozycjom. Birch pisze po prostu naprawdę dobre piosenki. – Tomek Staszczyk, „Dziennik Wielkopolski”

- Jego akustyczne ballady służą odprężeniu i przeniesieniu się do nibylandii. – portal We Are From Poland

- Nagrania Piotra przypominają mi solową twórczość Eddy’ego Veddera z Pearl Jam. Śpiew Petera ma w sobie coś z grunge. Bardzo amerykańska jest ta EP. Trochę filmowa, bardzo obrazowa, spokojna, ale nie zachowawcza i wróżąca dużo dobrego na przyszłość. Szczerze polecam wszystkim, którzy w natłoku nowoczesności, szukają szczerych akustycznych dźwięków. – Rafał Ziemba, „Kulturatka”

- Z tą EP na pewno zbrata się niejedna wrażliwa dusza. Mam nadzieję, że matura pójdzie mu równie dobrze, jak nagranie tej perełki. – Kaśka Majka, portal Magnetoffon

- Czteroutworowa EP Petera J. Bircha to prawdziwa perełka. Mamy do czynienia z wydawnictwem jak najbardziej dojrzałym i wartym uwagi. – Tomasz Turski, portal Klubowa

- Całość przywołuje na myśl Marka Kozeleka, Jose Gonzaleza czy solowego Thoma York?a. Peter śpiewa po angielsku i wychodzi mu to bardzo dobrze. – Maciej Pletnia, portal „Music News”

Strona internetowa Petera J. Bircha
Kontakt: Mini Agencja Koncertowa Borówka
Wydawcy: www.locco.gusstaff.com oraz www.borowkamusic.pl

Miejsce: Klub Artystyczny comeIn
Data: 5 luty2011
start: 20:00
wjazd: 15zł, 10 w przedsprzedaży

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039