Strona Główna » Koncerty, Wydarzenie » Ras Luta + Riddim Band

Ras Luta to chyba najbardziej rozpoznawany wokalista sceny reggae w Polsce. Od 5 lat związany z ekipą EastWest Rockers, równolegle rozwija solową karierę. Współpracował z takimi wykonawcami polskiej sceny reggae i hip-hop jak Marika, Hemp Gru, Junior Stress, Sidney Polak czy Maleo Reggae Rockers.

Po wydaniu dwóch entuzjastycznie przyjętych albumów wspólnie z EWR („Ciężkie czasy”, 2006 i „Jedyna Broń”, 2008) przyszedł czas na solową produkcję, płytę „Jeśli słyszysz” która ukazała się pod koniec 2009 roku nakładem Prosto Label. Świetnie zrealizowana płyta (nagranie i produkcja odbywały się w Lipsku pod okiem jednego z najbardziej znanych europejskich producentów reggae/dancehall, Pioneara z Germaican Records), wsparta przez dwa rewelacyjne teledyski spotkała się z bardzo dobrym odbiorem, przez pewien czas utrzymując się nawet w pierwszej 30 sprzedawanych w Polsce płyt.

Od początku 2010 roku Ras Luta wraz z zespołem promuję swoją płytę koncertując po całej Polsce. Na półtora godzinny show składa się materiał z solowej płyty, numery z legendarnej składanki „Polski ogień” i piosenki Ras Luty z repertuaru EastWest Rockers, ale Luta pozwala też rozwinąć skrzydła zespołowi, prezentując swój materiał w nowych i rozbudowanych aranżacjach. Na scenie oprócz Ras Luty jest bowiem sześciu muzyków, w tym dwie piękne chórzystki, zespół jeździ też z własnym dźwiękowcem. Mają za sobą występy m.in. w warszawskim klubie Stodoła, czy we wrocławskiej Hali Ludowej podczas festiwalu One Love.

Data: 5.03.2011
Godzina: 20:00
Bilety: brak danych
Miejsce: Narodowe Centrum Polskiej Piosenki, ul. Piastowska 14A, 45-082 Opole

źródło: www.ncpp.opole.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039