Strona Główna » Ogólnie » Sympozjum młodych egiptologów we Wrocławiu

Do 15 kwietnia można zgłaszać propozycje referatów na sympozjum polskich studentów zajmujących się krajem faraonów, w ramach Konferencji Studentów Archeologii Starożytnego Egiptu. Imprezę, która odbędzie się w dniach 19-22 maja w Instytucie Archeologii UWr, organizują: Sekcja Archeologii Śródziemnomorskiej Studenckiego Koła Naukowego Archeologów Uniwersytetu Wrocławskiego i Studenckie Koło Naukowe Starożytnego Egiptu „Kemet”, działające na Uniwersytecie Warszawskim.

„Organizowana przez nas konferencja jest kolejną odsłoną cyklu sympozjów studenckich, które odbywają się w różnych miastach Polski. Pierwsza odbyła się w Warszawie 22 maja 2009 roku, a jej pomysłodawcą był Wojciech Ejsmond z Koła Naukowego Starożytnego Egiptu +Kemet+ działającego w Instytucie Archeologii Uniwersytetu Warszawskiego” – wyjaśnia Patryk Chudzik, jeden z organizatorów, przewodniczący Sekcji Archeologii Śródziemnomorskiej SKN Archeologów na UWr.

Drugie spotkanie młodych egiptologów odbyło się w 2010 roku w Poznaniu, dzięki inicjatywie Sekcji Kultury Starożytnej Koła Naukowego „Sfera Inicjatyw Interdyscyplinarnych” (UAM), Studenckiego Koła Naukowego Starożytnego Egiptu „Kemet” (UW), Muzeum Archeologicznego w Poznaniu oraz Stowarzyszenia Egiptologicznego w Poznaniu. Program tej odsłony sympozjum jest dostępny tutaj.

„Głównym celem konferencji jest wymiana wiedzy, doświadczeń oraz poglądów studentów, których zainteresowania skierowały się ku kulturze i historii starożytnego Egiptu. Podczas tych spotkań każdy może się podzielić swoimi zainteresowaniami, doświadczeniami czy przemyśleniami dotyczącymi dziejów kraju nad Nilem” – mówi Chudzik.

Konferencja ma charakter otwarty, a udział w niej jest bezpłatny. Sympozjum nie ma określonego tematu przewodniego. Organizatorzy zachęcają do udziału studentów i doktorantów nie tylko archeologii, ale także innych kierunków (np. historii, historii sztuki, filologii klasycznej, itp.)

Organizatorzy proszą zainteresowanych referentów o przesłanie abstraktów wystąpień (wraz z tematem wystąpienia na pół strony A4, czcionka Times New Roman 12, interlinia pojedyncza) wraz z danymi osobowymi (imię, nazwisko, kierunek i rok studiów, uczelnia, e-mail oraz telefon kontaktowy) na adres: saswroc@gmail.com do 15 kwietnia.

PAP – Nauka w Polsce

szz/ agt/bsz

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039