Strona Główna » Imprezy, Wydarzenie » Piastonalia 2011 – 18 maj 2011 (Wieczór muzyki klubowej)

Silvershine

Silvershine, prywatnie Marek Jaśkiewicz jest zdolnym i obiecującym przedstawicielem muzyki klubowej. Do niedawna jeszcze nikt o nim nie słyszał, ale zmienia się to w mgnieniu oka. Dobór muzyki w setach oraz wypracowana własna technika przyciągają klubowiczy. Silvershine jest miłośnikiem mrocznych technicznych dźwięków, nie oszczędza swojej publiczności traktując ją minimalem oraz techno. Debiutował w audycji radiowej prowadzonej przez Niklasa Venn’a grając gościnnego seta b2b z CMKU po czym w kilka tygodni później zaprezentował swoje umiejętności na FTB Meeting &Melange Members Party 2009. Do najważniejszych występów można zaliczyć INSOMNIĘ 2009 oraz THE END które odbyły się w Osowcu. Do tej pory miał okazję grać u boku takich artystów jak:Angelo Mike, Carla Roca, Siasia, Grzegorz Es, Hensha, Pekin, Łukash Andego, Marks, Dropski, TMK, Musick, Tion, Harty. Ważniejsze miejsca: Inqbator Katowice, Regres Bytom, Rampa Opole, Trops Gdańsk, Fabryka Opole. Nie minęło wiele czasu a DJ już dostaje propozycję grania na znacznej ilości imprez. Co tu dużo pisać, jeśli będziecie mieli okazje posłuchać go na żywo, ocenicie sami. Do zobaczenia w klubach.

Masstive

Pochodzący z Opola Marcin ” MASSTIVE ” należy do ludzi kochających minimalizm w sztuce. Swoje zainteresowanie przekłada na fotografię głównie opuszczonych, mrocznych budynków. Przede wszystkim jednak pasjonuje go muzyka. Od kilku lat miesza ambitne dźwięki techno z surowym house’em i minimalem dorzucając odrobinę elektroniki. Fenomen jego stylu polega na fascynacji do winylowych płyt, po które sięga najczęsciej podczas swoich występów. Ten profesjonalizm dał mu szansę zagrania między innymi w takich klubach jak: legendarny „INQBATOR” w Katowicach, „REGRES” w Bytomiu czy „ARHYTHMIA” w Bielsko-Białej. Dostał również propozycje uczestnictwa w SOUNDTROPOLIS. Artysta przez 3 lata był rezydentem opolskiego klubu „AQARIUM”. Ponad to zaprezentował opolskiej publiczności swoje sety podczas niezapomnianej „INSOMNI” w 2008 i 2010 roku nad jeziorem srebrnym w Osowcu oraz na „Polsko Czeskiej House’owej Fieście” w Nysie. Do tego dorobku należy również doliczyć hit opolskiej sceny muzyki alternatywnej – MINIATURY, imprezę nietuzinkową dla ludzi lubiących surowy wystrój i minimalowe brzmienia, której jest organizatorem. Miał okazje zaprezentować sie obok takich ikon polskiej sceny klubowej jak: Angelo Mike, Siasia, Lukash Andego, Grzegorz Es, Toxic Noiz, Dropski, Mikita, Harty, Pekin, Marks, Camila, Tres Bien, ShemyVee, Cookie_M, TMK i wielu innych.

Dropski

Muzyką interesuje się odkąd pamięta. Przebrnął chyba przez wszystkie gatunki muzyczne zatrzymując się na gatunkach technicznych i elektronicznych, a ostatnio „zakochał” się w minimalu. DJ-owaniem interesuje się od 2005 roku, czyli całkiem niedługo. Pierwsze kroki stawiał grając całymi dniami w domu. Po kilku miesiącach domowego poligonu postanowił postawić pierwsze kroki w Opolskich klubach. Po kilku miesiącach grania pojawiły się propozycje występu na różnych imprezach. Jego największym sukcesem jest udział w Soundtropolis , gdzie grał obok takich DJ-ów, jak: Thomas Schumacher, Johannes Heil, Emerson czy Siasia. Poza tym było też kilka mniejszych imprez, jak RAV B-day  (3channels, Carla Roca, Solar Kingdom, Lukash Andego, Masia i inni), Insomnia@Osowiec – impreza na plaży, przy której był również zaangażowany w organizację czy też GórkiTechno, gdzie miał przyjemność grać z takimi DJ-ami jak Brixton, Man at Arms, B. Bommersheim czy Lukash Andego. Na chwilę obecną Dropski angażuje się również w rozwój muzyki technicznej na Opolszczyźnie wraz z agencją DJsko artystyczną BitterSweet. Zafascynowany elektroniką przymierza się także do własnych produkcji i grania live actów czy też live setów.

Krzysiek Kozak

Dj i producent pochodzący z Kędzierzyna-Koźla. Rezydent opolskiego klubu Aqarium gdzie w każdą sobote stwarza jedyny i niepowtarzalny w Opolu klimat house,deep-house,tech-house a raz w miesiącu zaprasza czołowe postacie polskiej sceny klubowej. Wystąpił w wielu klubach w południowej polski. Zagrał u boku największych polskich artystów muzyki elektronicznej min: Marcin Czubala, Catz n Dogz, Peres, Jakub Rene Kosik, Diana D Rouze, Glasse, Angelo Mike, Siasia.

Wspołpracuje z kilkoma wytwórniami z Włoch min. House of Gold Records,Reload Music, Elegant Bit Records oraz z wytwórnią 7 Seas Records z Węgier. Ostatnia epka „Green Star” stworzona wspólnie z producentem Botte została wydana w lutym 2011 r. w wytwórni Reload Music gdzie otrzymała wiele pozytywnych recenzji i supportow.

One Brother

DJ i Producent Muzyczny Bartosz Piekarski aka ONE BROTHER.
Zaczynał swoją karierię DJ-ską w czasach kaset magnetofonowych. Początki jego grania sięgają 1995 roku, kiedy to nawiązał współpracę z ówczesnym, nieistniejącym już radiem Pro Kolor. Następnym etapem były kolejne kluby na mapie Opolszczyzny, a potem na terenie całej Polski. Od 1999 roku regularny finalista Mistrzostw Polski Dj-ów i Prezenterów Dyskotek. W 2001 roku tytuł Mistrza Polski pozwolił zwiedzić mu wiele ciekawych eventów oraz klubów w Polsce i za granicą. Grał między innymi w Londynie, Warszawie, Trójmieście, Poznaniu, Wrocławiu oraz w wielu innych mniejszych miastach i miasteczkach. W 2008 roku potwierdził swoją jakość wygrywając kolejny tytuł Mistrza Polski (edycja plażowa) oraz co należy podkreślić wielokrotnie w latach wcześniejszych zajmował drugie i trzecie miejsca. Grał na imprezach obok największych nazwisk w świecie polskiej i zagranicznej muzyki klubowej.

Bartek jest też doskonałym konferansjerem, który ma na swoim koncie sporą liczbę poprowadzonych koncertów, jubileuszy i imprez okolicznościowych (m.in. prowadzenie już od wielu lat imprez i koncertów w czasie Studenckiej Wiosny Kulturalnej – Piastonalia).

Od kilku lat współpracuje z opolskimi rozgłośniami radiowymi (Radio Eska, Planeta Fm, Radio Opole)

Dj Vivka

Muzyka od zawsze jest jej przewodnikiem. Ta fascynacja światem dźwięków szybko przerodziła się w pasję, której jest oddana bez granic. W 2003 roku Wojtek Oborski stworzył kobiecy duet dj’ski. Dwie przyjaciółki Ewa (dj Vivka) i Ania (dj Anya) swoją otwartością, sympatią i energetycznymi setami przepełnionymi ogromną dawką pozytywnych wibracji szybko zaskarbiły sobie sympatię. W ciągu 5 lat gościły nie tylko w polskich klubach i na eventach: Independance (Szczecin), Lovebase (Berlin), Scream (Gorzów Wielkopolski), ale także wielu klubach za granicą: Sage Club, Geburstagclub, Into the Chateau (Berlin), Zittau, Sound of East Side (Lubbenau); Hammersmith Palais, Chaos (Londyn). W 2006 roku zostały exclusive residents SMOOSYHOUSE. W roku 2007 dj Anya została mamą małego Bruna i zrezygnowała z grania. Duet 2 Sweet Blondies przestał istnieć, ale Vivka nadal kontynuuje swoją podróż w świecie muzyki. Ponad dwa lata temu najpopularniejszy i największy portal muzyki klubowej w Polsce FTB.PL zaprosił Ewę do współpracy i dołączyła do teamu FTB. Wyjątkowa osobowość i uśmiech na twarzy stały się jej wizytówką. Ciężka praca zaowocowała udziałem w wielu ciekawych i prestiżowych projektach: w 2009 roku Vivka zagrała w programie telewizji TVN PROJEKT PLAŻA, evencie Lech Summer Night oraz dwóch największych festiwalach: ELECTROCITY oraz SUNRISE FESTIWAL.

DJ W

Pochodzący z Bydgoszczy DJ. Gra muzykę house, ale z wielką chęcią sięga także po inne gatunki. Jeden z pionierów ruchu DJ-skiego w Polsce. Pomysłodawca i promotor DJ-skiego duetu 2 Sweet Blondies, odnoszącego sukcesy na całym świecie. Grał na najlepszych festiwalach u boku najlepszych DJ-ów świata. Należy tu wymienić choćby: Sunrise Festiwal, Sensation White, S.O.S., Tiesto in Concert, Independent, Entrance, Euforia Festiwal czy O.C.E. Grał gościnnie w ponad stu miejscach na całym świecie. Jak sam o sobie mówi jest typem „antygwiazdy”, nie chce być tylko szufladkowany jako Dj House-owy, bo jeśli tylko ma okazję sięga po inne gatunki, a jego styl ewoluuje razem z ewolucją muzyki.

Dj’skie motto autorstwa Wojtka „Żeby być dobrym dj’em, trzeba być dobrym człowiekiem”.

Andrew Bennett

To dj, który swoją karierę w byciu dj’em rozpoczął w 1996 roku. Można napisać jeszcze, że został on rezydentem takiej imprezy jak – Trance Nation. Usłyszeć go można w Niemczech i całej Europie, a zwłaszcza na Ibizie (Space). Całe życie Bennetta zmieniło się tak naprawdę jesienią 2004 roku, kiedy to zadzwonili do niego Armin i Markus z propozycją  wydania  jego utworu  „Ocean Drive”  pod skrzydłami Armada Music. Jasne było, że pojawią się następne single – kolejnym był „Language”, wyprodukowany przez duet Hammer & Bennett. Nagranie zyskało sporą popularność i promowane było przez takie gwiazdy jak Paul van Dyk, Tiesto czy Gabriel & Dresden. W ten sposób Andrew Bennett stał się DJ-em i producentem dosłownie pożądanym, zarówno do występów, jak i do robienia remixów – na liście „przerobionych” artystów widnieją takie nazwiska, jak Armin van Buuren, Prince Quick Mix, Karen Overton, Leama & Moor oraz Flash Brothers. Tak naprawdę jednak, głównym celem artysty jest obecnie produkcja własnych nagrań. Współpracując z takimi postaciami, jak M.I.K.E. („Into The Danger”), Rico Soarez („Light Of Hope”) czy wokalistka Kirsty Hawkshaw („Heaven Sent”), krok po kroku Andrew Bennet zdobywa świat.

Richard Durand

Naprawdę nazywa się Richard van Schooneveld. Holenderski DJ i producent. Jedna z najgorętszych gwiazd muzyki trance. Ma niepowtarzalny styl i doskonałą technikę. Do miksowania muzyki podczas swoich setów używa czterech decków oraz konsoli z efektami. Jego występy rozgrzewają publiczność do czerwoności. Miał okazję grać w najlepszych klubach na całym świecie: Godskitchen, Gallery, Gatecrasher, Inside Out, Lush, Syndicate czy Passion. Występował na największych festiwalach w Europie: Dance Valley, Planet Love, Coloursfest, Revolution, RMI Trance Xplosion, Summer Of Love, Tunnel Electrocity i Dance Planet. Jest rezydentem klubu Judgement Sundays na Ibizie.

Znany jest także jako producent muzyczny, a od początku swojej kariery miał okazję współ pracować z takimi gwiazdami jak Tiesto, Fragma, Armin Van Buuren czy Ferry Corsten. Jego największym Hitem okazał się utwór „Always The Sun” wydany w 2009 dla Magik Muzik / Black Hole Recordings , który przez długi czas był numerem jeden na telewizyjnych playlistach. Rok 2011 jest nowym etapem w karierze Richarda Duranda, ponieważ w marcu tego roku ukarze się jego długo oczekiwany album ‘Wide Awake’ wydany przez Magik Muzik / Black Hole Recordings, z którym wiąże on wielkie nadzieję, że album ten odniesie tak wielki sukces jak jego utwór z 2009 roku „Always The Sun”.

Music Slave

Z natury zniewolony przez dźwięki muzyki elektronicznej, która towarzyszu mu od zawsze odkąd pamięta, jak sam twierdzi nie jest wstanie określić się w jakiej jej odmianie czuje się najlepiej, tak więc podczas jego setów możemy usłyszeć takie gatunki jak Tech-House, Minimal, Progressive Trance, a nawet Hard Techno. Ta wszechstronność sprawia, że potrafi dostosować się do każdej imprezy, na której przyjdzie mu zagrać, a każdy jego występ jest wielką niespodzianką. Jako Dj pierwsze swoje kroki stawiał w wieku 16 lat wraz z Opolską grupą Underground Techno Music ( UTM ) z którą promował szeroko pojętą muzykę alternatywną z czasem oczywiście przyszła pora  na małe i duże sukcesy, do których zalicza występy w  czołowych polskich klubach takich jak: Kanty, Piramida, Paragraf 51, M25, Eskulap, Radio Bar, Metropolis, czy Wagon, dzięki którym miał okazję zagrać u boku wielu gwiazd z polski i zza granicy.

Źródło: www.piastonalia.pl

Podziel się na:
  • Facebook
  • Twitter
  • Blip
  • del.icio.us
  • Wykop

Fatal error: Uncaught Exception: 12: REST API is deprecated for versions v2.1 and higher (12) thrown in /wp-content/plugins/seo-facebook-comments/facebook/base_facebook.php on line 1039